Japon gazetecilere adliye önünde dayak

Nevşehir'de öldürülen Japon turistlerin davasını izlemek amacıyla adliyeye gelmişlerdi...

Japon gazetecilere adliye önünde dayak

Nevşehir'de öldürülüp, tecavüz edildiği ortaya çıkan Japon turistlerin davasını izlemek amacıyla Adliyeye gelen Japon gazeteciler, zanlının yakınları tarafından darp edildi.

Tüm Türkiye dünden beri Nevşehir'de yaşanan vahşeti konuşuyor. Göreme'de Japon turistlere saldırarak birini öldüren ve birini de yaralayan saldırganın, öldürdüğü turiste cinsel saldırıda bulunduğu da ortaya çıkmış, olay her iki ülkede de derin bir yankı uyandırmıştı.

Gözaltına alınan zanlı, “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek, nitelikli cinsel saldırı, cebir veya şiddet kullanarak kişileri hürriyetinden yoksun kılmak” suçlarından tutuklandı.

JAPON GAZETECİLERE DARP

Adliyeden çıkarılışı sırasında zanlının yakınları görüntü almaya çalışan Türk ve Japon gazetecilere saldırdı, pet şişe fırlattı.

Polisin engellemede yetersiz kaldığı olayda, bazı Japon gazeteciler darp edildi. Sosyal paylaşım sitelerinde hızla yayılan o görüntüler büyük tepki topladı. (Radikal)


Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2013, 13:18

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER