İstanbul'da bir çöp konteynerinde kadın cesedi bulundu!

Bir kadın cinayeti haberi de İstanbul Üsküdar'dan geldi

İstanbul'da bir çöp konteynerinde kadın cesedi bulundu!

Mersin’de vahşice katledilen Özgecan Aslan cinayetinin üzerinden bir hafta geçmeden bir başka kadın cinayeti haberi de İstanbul’dan geldi.

Üsküdar Çengelköy’de bir çöp konteynerinde bir kadın cesedi bulundu. Cinayeti itiraf eden kocası Tahir K. gözaltına alındı.

Radikal'de yer alan habere göre, 43 yaşındaki Tahir K, bugün, Çengelköy Polis Merkezi'ne giderek, 42 yaşındaki eşi Kübra K'nin kaybolduğu ihbarında bulundu.

Merkeze gelen Tahir K'nin ağabeyi, yetkililere, kardeşinin ruhsal sorunları olduğunu ve zaman zaman bu tür şikayetlerde bulunduğunu anlatarak, kardeşini eve götürdü. Evin banyosunda kan izleri gören ağabey, kardeşiyle tekrar polis merkezine gitti.

Olayı anlatan Tahir K'nın 16 Şubat Pazartesi akşamı evde çay içerken "kontrolünü kaybettiğini" ileri sürerek,  mutfaktan aldığı bıçakla eşini öldürdüğünü aktardı.

Eşini parçalara ayırdığını ifade eden Tahir K, daha sonra pazar arabasıyla parçaları çöpe attığını söyledi.

ÇÖP KONTEYNERİNDE BULUNDU

Bunun üzerine polis ekipleri, Tahir K. cesedin yerini tam olarak belirtemediği için Çengelköy'de geniş çaplı arama başlattı.

Aramalar sonucunda Kübra K’nın cesedi, çöp konteynerinde bulundu. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından ceset, Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

ŞİZOFRENİ TEDAVİSİ GÖRÜYORMUŞ

Kübra ve Tahir K’nin 17 yıllık evli olduğu, şüphelinin 11 yıldır şizofren tedavisi gördüğü ve dört yıl önce malulen emekli olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 21:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER