Güleda Cankel’i öldüren Zafer Pehlivan’a ağırlaştırılmış müebbet istemi

Zafer Pehlivan hakkındaki dava, önümüzdeki günlerde görülmeye başlanacak

Güleda Cankel’i öldüren Zafer Pehlivan’a ağırlaştırılmış müebbet istemi

Güleda Cankel’i öldürdüğü için hakkında dava açılan Zafer Pehlivan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

Isparta’da üniversite öğrencisi Güleda Cankel’i öldüren Zafer Pehlivan hakkında hazırlanan iddianame, Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

İddianamede, Pehlivan hakkında ‘tasarlayarak öldürme’ ve ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Karınca’nın aktardığına göre iddianamede, Zafer Pehlivan’ın, teslim olduğu polis merkezinde üzerinde çıkan mektuptaki ifadelere de yer verildi.

Mektupta, “Şimdi gidiyorum ama tek başıma değil. Beni bu seçeneği seçmeye mecbur kıldınız. Yanımda kelebeğim var. Unutmadan hiç alkol almadım veya bir madde. Kafam yerinde. Her şeyin zamanı yaşadığımız andır. Mutlu olmayı ertelemeyin. Canınız istediği zaman ölmeyeceksiniz” ifadelerinin yazılı olduğu belirtildi.

Pehlivan’ın ifadesinde mektubu, cinayetten 2-3 gün önce yazdığını beyan etmesinin, eylemindeki tasarlama kastını gösterdiği tespitine yer verildi.

Zafer Pehlivan hakkındaki dava, önümüzdeki günlerde görülmeye başlanacak.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Fotoğrafçılık Bölümü öğrencisi olan 19 yaşındaki Güleda Cankel, eski sevgilisi olduğu ileri sürülen 19 yaşındaki Zafer Pehlivan isimli erkek tarafından 18 Kasım 2019 tarihinde öldürülmüştü.

Güleda’yı önce boğup ardından da bıçaklayarak öldüren Pehlivan, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER