FEMEN üyesi kadın eylemci sınırdışı edilecek

Kadın eylemci, Sabiha Gökçen Havaalanı'nda Erdoğan'ı protesto etmişti...

FEMEN üyesi kadın eylemci sınırdışı edilecek

Sabiha Gökçen Havaalanı'nda dün protesto gösterisi yapan Fransa vatandaşı FEMEN üyesi Sara V. Constantin sınırdışı edilecek.

Havalimanı polisi tarafından ifadesi alınan kadın aktivistin, 'ülke yönetimini beğenmediği' için böyle bir eylemi yaptığını söylediği öğrenildi. Ayrıca, savcılık tarafından genç kadının Türkiye’ye girişi de yasaklandı.

ERDOĞAN'I PROTESTO ETMİŞTİ

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda dün (5 Temmuz 2013) saat 13.00 sıralarında FEMEN üyesi olduğu belirtilen Fransa vatandaşı Sara Constantin Başbakan Erdoğan'ı protesto etmişti. Üzerinde 'Erdoğan Kabil’e git, Türkiye özgür olsun' yazılı pankart ve vücudunda da 'Aır dıctator' yazısıyla eylem yapan genç kadın havalimanı polisi tarafından gözaltına alınmıştı.

FEMEN üyesi kadın eylemcinin polisteki ifadesinde, ülke yönetimini beğenmediği için böyle bir eylemi gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi. İşlemleri tamamlanan Sara V. Constantin’nin bugün sınırdışı edileceği öğrenildi. Ayrıca, savcılık tarafından Constantin’nın Türkiye’ye girişinin yasaklandığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2013, 11:42
YORUM EKLE