Femen liderine saldırı: Eylem planları çalındı

Femen'in liderlerinden Anna Gutsol'a saldıran şahıs 'gizli planların' olduğu bilgisayarı çaldı...

Femen liderine saldırı: Eylem planları çalındı

Dünya çapında düzenlediği protesto gösterileriyle ses getiren Ukraynalı kadın örgütü Femen’in liderlerinden Anna Gutsol, dün akşam kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından saldırıya uğradı ve feci şekilde dövüldü.

Hürriyet'ten Nerdun Hacıoğlu'nun haberine göre Femen üyelerine bir hafta içinde düzenlenen iki saldırının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna ziyaretiyle bağlantılı olduğu iddia ediliyor.

Gutsol’u kanlar içerisinde bırakan saldırı dün akşam başkent Kiev’de bir kafede meydana geldi.

Dizüstü bilgisayarıyla kafede çalışan Gutsol’a yaklaşan sportmen yapılı bir erkek, hiçbir şey söylemeden kadını yumruklamaya başladı.

Kafe personeliyle müşterilerin gözü önünde Femen liderini döven saldırgan daha sonra bilgisayarı alarak kayıplara karıştı.

FEMEN: BİLGİSAYARDA EYLEMLERLE İLGİLİ GİZLİ PLANLAR VARDI

Femen’den yapılan açıklamada Gutsol’un bilgisayarında örgütün önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği eylemlerle ilgili gizli bilgiler bulunduğu belirtilerek, “Ukrayna yönetimiyle gizli servisi, Almanya’nın Hannover şehrindeki protestoyla Rus Patriki’ne karşı Kiev Havalimanı eyleminin Rusya Devlet Başkanı Putin’in ziyareti sırasında tekrarlanmaması için elinden geleni yapıyor. Bizi sindirmek için yasadışı bir çete gibi davranıyorlar” denildi.

Birkaç gün önce de yine Kiev’de Femen ideologu olarak bilinen Viktor Svyatskov sokak ortasında birkaç kişinin saldırısına uğramış ve dövülmüştü.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2013, 12:11

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER