Eski eşine cinsel şiddeti sigara yakarak izledi

H.B, eski eşi ve arkadaşı tarafından kaçırılarak tecavüze uğradı...

Eski eşine cinsel şiddeti sigara yakarak izledi

Antalya'da 25 yaşında 1 kız çocuk annesi H.B, eski eşi ve arkadaşı tarafından kaçırılarak cinsel şiddete uğradı. H.B'nin eski eşi, arkadaşının tecavüzünü sigara yakarak izledi.

Hürriyet'ten Salim Uzun'un haberine göre; Antalya'da evlere gündelik temizliğe giden bir çocuk annesi 25 yaşındaki H.B, 5 yıl önce boşandığı eşi İ.K (31) ve arkadaşı D.K tarafından tecavüze uğradığı iddiası ile Sanayi Polis Merkezi'ne suç duyurusunda bulundu. İfadesi alınan H.B, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki muayenesinin ardından koruma altına alınırken, zanlıların yakalanması için çalışma başlatıldı.

ZORLA MİNİBÜSE BİNDİRDİLER

Olayın 29 Nisan gecesi yaşandığını anlatan genç kadın, her şeyin eski eşi İ.K tarafından telefonla aranmasıyla başladığını öne sürerek, "Eski eşim beni saat 14.00 sularında arayarak kızımızın hasta olduğunu söyledi. Bende kızımı görmek için şehir merkezindeki bir alışveriş merkezinin önüne gittim. Bu sırada arkamdan gelen servis minibüsünün içine zorla bindirildim" dedi.

'SENİN HAYATINI KARARTACAĞIM'

Aracın içinde eski eşi ve arkadaşını gördüğünü iddia eden genç kadın, "Şehir merkezinden çıkana kadar bağırmamam için ağzımı kapattılar. Daha sonra Mazıdağı bölgesinde ıssız bir yere minibüsü park ettiler. Bu esnada eski eşim üzerimdeki giysileri çıkarmaya çalıştı. Direnmem nedeniyle başarılı olamayınca bana tokat atıp, 'Senin hayatını karartacağım' dedi. Bu esnada arkadaşı gelerek ellerimi tuttu" diye konuştu.

'BİRİ ESKİ EŞİN, BİRİ ARKADAŞI NE OLACAK?'

İlk önce eski eşinin kendisine tecavüz ettiğini ileri süren H.B, "Eski eşim işini bitirince arkadaşına işaret ederek, 'Sıra sende' dedi. Bunun üzerine D.K. da çocuğumun babasının gözlerinin önünde bana tecavüz etti. Eski eşim de sigara yakıp ayakta bizi izledi. Bu sırada D.K, 'Herkesle kendi isteğinle yatıyorsun. Bizimle yatmışsın çok mu. Biri eski eşin biri de arkadaşı ne olacak sanki' dedi. O an beynimden vurulmuşa döndüm" dedi.

'ÇOCUĞUMA DA YAPACAKLAR BELKİ'

Tecavüz sona erdikten sonra ölümle tehdit edildiğini söyleyen genç kadın şöyle konuştu:

"Beni polise gitmemem konusunda ölümle tehdit ettiler. Daha sonra aynı minibüsle şehir merkezine bırakıp kaçtılar. Ben intihar etmeyi düşündüm. Yakınlarıma veda mesajları attım. Bu sırada eski eşim kızımı benim yanıma getirdi. Kendisi ile vedalaştım. Sonra yakınlarım benden habersiz polise haber vermiş. Ben de kararımı değiştirip şikayetçi oldum. Benim asıl endişem 8 yaşındaki kızımın bu ahlaksız adamın yanında kalması. Belki de bana yapılan iğrençliği çocuğuma yapmaya kalkacaklar. Ben bir an önce bu aşağılık insanların yakalanmasını istiyorum."

SPERM ÖRNEKLERİ BULUNDU

H.B'ye tecavüz ettikleri iddia edilen İ.K ve İ.D isimli iki zanlı yakalandı. Zanlıların emniyette yapılan sorgusunda, "H.B bizimle rızası ile ilişkiye girdi. Kendisini zorlamadık, tehdit etmedik" dediği öğrenilirken, HB'nin hastanede yapılan tetkiklerinde sperm örneklerine rastlandığı bildirildi.

HABERE SEVİNDİM

Tecavüz zanlıları İ.K ve D.K'nın yakalanmasına sevindiğini söyleyen 25 yaşındaki H.B, "Polis beni telefonla arayarak eski eşim ve arkadaşının yakalandığını söyledi. Çok zor günler geçiriyorum fakat bu haber beni az da olsa sevindirdi. İnşallah adalet hak ettikleri cezayı verir" dedi.

OLAYI UNUTMAK İSİTYORUM

Tecavüz olayını unutmak için şehir dışına çıktığını anlatan H.B, "Bir süre Antalya'dan uzak olacağım. Çünkü o kent bana o vahim geceyi hatırlatıyor. Kızımın güvende olduğunu bilmekte beni sevindirdi. Umarım bu olayı kısa sürede unutur ve normal yaşantıma dönerim" diye konuştu.

ÇOCUĞU KORUMAYA ALABİLİRİZ

Yaşanan olay ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu şöyle dedi:

"Gerçekten korkunç bir olay yaşanmış. Annenin ve çocuğun durumu araştırıyoruz. Gerekirse ikisine de psikolojik destek verilecek. Eğer annenin durumu yoksa çocuğumuzu devlet korumasına da alabiliriz."

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2013, 15:56
YORUM EKLE