EGO şoföründen kadınlara dehşet verici tehditler

Özgecan Aslan için toplu taşıma aracında kart basmama eylemine katılan kadınları çok ağır küfürlerle ölümle tehdit etti

EGO şoföründen kadınlara dehşet verici tehditler

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı EGO’da çalışan şoför B.S.A.’nın Mersin’de hunharca katledilen Özgecan Aslan için toplu taşıma aracında kart basmama eylemine katılan kadınları çok ağır küfürlerle ölümle tehdit etti. Şoföre karşı imza kampanyası başlatılırken, EGO Genel Müdürlüğü de, “Hesabım çalındı ben yapmadım” savunmasına sığınan çalışanı hakkında soruşturma başlattı. Kampanyaya katılanlar, ilk etapta şoförün açığa alınmamasına tepki gösterdi.

Mersin’de vahşice öldürülen Özgecan Aslan için bir belediye otobüsünde ‘kart basmama’ eylemi yapan bir grup kadın, görüntüleri de 17 Şubat’ta sosyal medyadan paylaştı. Eylemin Facebook’taki görüntülerinin altına Büyükşehir Belediyesi EGO şoförü B.S.A.’nın hesabından yazılan küfür ve hakaret dolu sözlere tepki yağdı.

EGO şoförü B.S.A.’yı eleştirenler, sosyal medya üzerinden örgütlenerek change.org’da ‘EGO şoförü B.S.A.’nın işten çıkarılması’ için imza kampanyası başlattı. Kampanyaya kısa sürede 37 bin kişi katılarak, B.S.A.’nın işten çıkarılmasını talep etti. Bu sırada B.S.A., kendisi hakkında başlatılan imza kampanyası duyurusunun altına da yine hakaret içeren paylaşımda bulundu.

EGO’dan yapılan açıklamada, B.S.A.’nın konuya ilişkin yaptığı savunmasında, “mesajın atıldığı sosyal medya hesabının günler öncesinde çalındığını ve mesajı kendisinin atmadığını” ifadelerini kullandığı belirtildi.

ANKARALILARDAN PROTESTO

Halkevi üyesi kadınlar, şoförün açığa alınmaması üzerine Ege Mahallesi duraklarında eylem yaptı. Durakta bekleyenlere ve otobüsün içindekilere belediye şoförünün mesajlarını gösteren kadınlar, taleplerini bir kez daha dillendirdi ve belediyenin işlem yapmamasını protesto ederek otobüse kart basmadan bindi. (Radikal)

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2015, 17:48
YORUM EKLE