Cinsel saldırı davasında ‘Güneydoğu gazisiyim’ savunmasına indirim

Yargılandığı cinsel taciz davasında kendini 'Güneydoğu gazisiyim, dindarım, varlıklıyım' diye savunan sanık Hüseyin Demir’e iyi hâl indirimi uygulandı

Cinsel saldırı davasında ‘Güneydoğu gazisiyim’ savunmasına indirim
Mersin-Adana treninde kadınları taciz eden Hüseyin Demir hakkında kadınlardan ikisi şikayetçi olmuştu. Adana 5. Asliye Ceza Mahkemesinde dün gerçekleşen duruşmada Demir hakkında, “Sarkıntılık düzeyinde cinsel davranışlarla vücut dokunulmazlığının ihlali” suçundan 2 kadına taciz için 2 ayrı karar verildi. 

Evrensel’den Volkan Pekal’in haberine göre; mahkeme her bir taciz suçu için 2 yıl 6 ay olan cezaları “Sanığın duruşmadaki olumlu tutum ve davranışları” gerekçesi ile 1/6 oranında düşürdü. Sanık toplam 4 yıl 2 ay ceza aldı. 

Hüseyin Demir’in “iyi hâl” indirimi almasına sebep olan savunmaları şöyle:

‘TRENE O SAATTE FAHİŞELER BİNER’ DEMİŞTİ

Hüseyin Demir daha önceki duruşmada, “Ben Güneydoğu gazisiyim. Terörist değilim” diyerek kendini savunmuştu. Demir bununla da kalmamış, 22.00 treninde yolculuk yapan kadınlar için “Bu saatte genelde fahişeler trene biner” diyerek kadınları uygunsuz davranışlarından dolayı uyardığını iddia etmiş, “Hepimizin anası, bacısı var” demişti. Emniyet ifadesinde trenin aniden fren yapması üzerine elinin kadınlara değmiş olabileceğini söyleyen sanık mahkemede, “Trende ulu orta sevişiyorlardı” şeklinde bir iddiada da bulunmuştu. Ayrıca annesinin tanık olarak dinlenmesini isterken de; “Annem beş vakit namazında niyazındadır. Bizim böyle işlerle uzaktan yakından bir ilgimiz olmaz” demişti.

(Kaynak: Evrensel)
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 16:09
YORUM EKLE