Cansu Kaya cinayetinde 2 gözaltı

Cinsel saldırıya uğradıktan sonra boğularak öldürülen Cansu Kaya soruşturmasında iki şüpheli gözaltına alındı

Cansu Kaya cinayetinde 2 gözaltı

Muğla'da cinsel saldırıya uğradıktan sonra boğularak öldürülen ve cesedi bir kanala atılan Cansu Kaya soruşturmasında bugün önemli bir gelişme sağlandı.

Muğla Valiliği, bugüne kadar 4'ü şüpheli 11 kişinin ifadesine başvurulduğunu ve tüm kamera kayıtlarının incelemeye alındığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından akşam saatlerinde polis, 2 kişiyi gözaltına aldı.

Muğla Valiliği’nden konuşla ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“Cansu Kaya’nın kanalda ölü bulunması olayının aydınlatılması için İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube ve Asayiş Şube müdürlükleri birimleri ile Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığı birimlerinden oluşan özel ekip oluşturuldu. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ve gözetiminde ön otopsi raporu için Dalyan Mahallesi Sağlık Ocağı’nda inceleme yapılmış, ölüm sebebi tespit edilememiş, kesin ölüm sebebinin tespiti maksadıyla Muğla Adli tıp Kurumu’na maktul sevk edilmiştir. Henüz adli tıp raporu sonuçlanmamıştır. Oluşturulan özel ekip tarafından ölüm sebebiyle ilgili bütün ihtimaller göz önünde bulundurularak geniş çaplı bir araştırma ve soruşturma yapılmış, bu kapsamda maktulün bulunduğu bölgedeki bütün kamera kayıtlarının incelenmeye başlanmıştır. Cumhuriyet Savcısı tarafından Marmaris’te konuşlu İl Emniyet Müdürlüğü Dalgıç ekibi istenmiş, bugün saat 13.00’dan itibaren dalgıçlar olay bölgesinde delil aramaya başlandı. Yapılan çalışmalarda 4’ü şüpheli olmak üzere toplam 11 şahsın bilgisine başvuruldu. Biri maktule, üçü şüphelilere ait dört ikamette arama yapıldı. Oluşturulan özel ekip tarafından soruşturma çok yönlü sürüyor.”

Bu açıklamanın ardından akşam saatlerinde iki şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2015, 19:12

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER