Bir kadın kendisiyle 'cihad nikahı' yapmak isteyen 5 IŞİD'liyi öldürdü

5 IŞİD üyesini öldürdükten sonra kendi yaşamına son verdi

Bir kadın kendisiyle 'cihad nikahı' yapmak isteyen 5 IŞİD'liyi öldürdü

IŞİD’in El Nusra’dan kaçırarak Musul’a getirdiği bir kadın, kendisiyle ‘cihad nikahı’ yapmak isteyen 5 IŞİD üyesini öldürdükten sonra intihar etti.

Konuyla ilgili BasNews’e konuşan Kürdistan Demokrat Partisi(PDK) Musul Örgütleme Bürosu Sorumlusu Seîd Memûzinî , IŞİD’in daha önce El Nusra örgütünden kaçırdığı bir kadının Musul’un Telafer ilçesinde 5 IŞİD üyesini öldürdükten sonra kendi yaşamına son verdiğini söyledi.

Seîd Memûzinî, 31 yaşında Suriye doğumlu Hatice Bekir Ali adındaki kadının kendisiyle ‘cihad nikahı’ yapmak isteyen IŞİD üyelerini ölürdükten sonra kendisinin de intihar ettiğini söyledi.

Memûzinî, IŞİD üyelerinin bir süre önce El Nusra örgütünden kaçırarak Suriye’den Musul’a getirdiği 100 kadınla ‘cihad nikahı’ yaptığını ifade etti. (BasNews)

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2015, 08:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ba-nu
Ba-nu - 3 yıl Önce

Bravo, çok onurlu bir kadınmış! Bu onurlu tavrın, köle ve cariye olmak için uğraş veren tüm akılsız müslüman kadınlara örnek olmasını dilerim! Suriyeli Hatice Bekir Ali'nin , islam teröristleristlerine baş eğmeyerek, sonunda kendi canına da kıydığı bu eylemi ile özgür kadınların sembolleriden biri olmayı hakettiğini düşünüyorum! Işıkılar içinde yatsın, ışığı tüm kadınların yolunu aydınlatsın!