Bayram öncesi 200 bin kadına çift maaş

Hükümet, dul ve sosyal güvencesi olmayan 200 bin kadına 500 lira ödeme yapacak...

Bayram öncesi 200 bin kadına çift maaş

Hükümet, eşi vefat eden ve sosyal güvencesi olmayan 200 bin kadına, Kurban Bayramı vesilesiyle 500 lira fazladan ödeme yapacak.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kurban Bayramı öncesi iki maaşı hesaplara yatırdı.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 16 Ekim 2012 tarihi itibariyle muhtaç kadınlara 90 milyon lira ödeme yaptı. Maaş almaya hak kazanan kadınlar hesaplarına yatırılan parayı Ziraat Bankası ve PTT şubelerinden çekebilecek.

 

Hükümetin, eşi vefat eden ve hiçbir sosyal güvencesi bulunmayan kadınlar için başlattığı maaş uygulamasında 7. ay geride kalırken, Nisan ayında 250 lira olarak başlayan ödemeler daha sonra iki ayda bir 500 TL olarak yapıldı.

 

150 bin dul ve ihtiyaç sahibi kadının yararlanması beklenen maaş uygulamasında talepler 300 bine ulaştı. Ancak yapılan incelemeler neticesinde 200 bin kadına maaş bağlandı.

 

60 BİN KİŞİYE RET CEVABI

Bugüne kadar yapılan incelemeler sırasında sevgilisi bulunan, anne babasının yanında yaşayan ve gerekli şartları taşımayan 60 binden fazla kadının maaş isteği geri çevrildi.

 

Yetkililerin verdiği bilgiye göre, bu maaşa müracaatta süre sınırlaması bulunmuyor. Evlenen, maaşlı bir iş bulan kadınların maaşları ise iptal edilecek.

 

KAYNAK TRAFİK CEZALARI

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu'ndan dul kadınlar için ayrılan bu kaynağın önemli bir bölümünü trafik cezaları, gelir vergisinden alınan yüzde 2.8'lik pay ve reklam gelirleri oluşturuyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2012, 15:28
YORUM EKLE