Başbakan'dan şortlu kadına saldırı yorumu: “Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın”

“Ben onun normal bir adam olduğunu düşünmüyorum. Normal biri değil. Çünkü normal bir insanın yapacağı bir iş değil yaptığı. Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın…”

Başbakan'dan şortlu kadına saldırı yorumu: “Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın”

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’da Abdullah Çakıroğlu isimli bir erkeğin Ayşegül Terzi isimli bir kadına “şort giydiği” bahanesiyle fiziksel şiddet uygulaması hakkında ilk kez Hürriyet köşe yazarı Ahmet Hakan’a konuştu.

Yıldırım, saldırganın “normal biri olmadığını” savundu. Eğer bu durum erkeğin hoşuna gitmediyse “mırıldanabileceği” şeklinde yorum yaptı.

Saldırganın önce serbest bırakılıp sonra tutuklanmasını da yorumlayan Başbakan Yıldırım, adalet sisteminde sıkıntı olduğunu, kararların toplumsal tepkiye göre değil, kanuna göre verildiğini söyledi.

Başbakan Türkiye’de yaşam tarzıyla ilgili kaygıların 15. sırada geldiğini de söyledi.

Yıldırım’ın konuşması şöyle:

“Ben onun normal bir adam olduğunu düşünmüyorum. Normal biri değil. Çünkü normal bir insanın yapacağı bir iş değil yaptığı. Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın… Bu adamın geçmiş kayıtlarına bakılırsa bir tıbbi sorunu olduğu çıkacaktır. Hal ve hareketlerinde de bir gariplik var. Gülüyor, mülüyor.

“Bizim adalet sistemimizde de bir sıkıntı var. İşe kitabi bakılıyor, işin toplumsal tarafı nedir, toplumdaki karşılığı nedir düşünülmüyor. Kanuna göre birisine fiili bir saldırıda bulunmanın durumu nedir, ona bakılıyor. Sonra düzeltiyorsunuz ama düzeltme hasarı ortadan kaldırmıyor.

“Türkiye’de yaşam tarzıyla ilgili kaygılar, bir sıralama yapsanız 15’inci sırada gelir. Türkiye gerçekliğiyle alakası yok. CHP’nin yegâne sermayesiydi bu ama bitti. İnsanların önceliği terör, ekonomi, işsizlik, gelir dağılımı sorunu…”

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 18:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
dunyanın sonu
dunyanın sonu - 2 yıl Önce

çok merak ettim doğrusu.neyi mırıldanırlarmış acaba..