Barış İçin Kadın Girişimi'nden 'savaşa hayır' eylemi yarın

Kadınlar, barış ve çözüm için 3 Eylül cumartesi günü saat 17.00'de Kadıköy Süreyya Operası önünde buluşuyor

Barış İçin Kadın Girişimi'nden 'savaşa hayır' eylemi yarın

Barış İçin Kadın Girişimi, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolyısıyla yarın (3 Eylül) saat 17.00'de Kadıköy Süreyya Operası önünde buluşuyor.

“Hayatlarımız ülkeler arasında, bizden çok yukarıda bir yerlerde dönen çeşitli pazarlıklara konu olmuşken hep birlikte 'savaşa hayır' demeye ihtiyacımız her zamankinden fazla” denilen çağrı açıklamasında barış ve çözümün altı çizildi.

Barış İçin Kadın Girişimi'nin çağrı açıklamasında şöyle dedi:

“Türkiye'de bombaların, ablukaların, tutuklamaların, baskıların, haksızlıkların olağanlaşmasına, en sonuncusunu Antep’te yaşadığımız ardı ardına gelen katliamlara, herkesin birbirine nefretinin, güvensizliğinin, tahammülsüzlüğünün artan şiddetine tanığız.

“Son bir yılda savaşın farklı farklı hallerine biz kadınlar tanık olduk, ağırlığıyla bizzat yaşadık. Şimdi de tankların sınır ötesinde Cerablus'a girmesiyle zaten içinde bulunduğumuz savaş hali derinleştirilmekte. Hayatlarımız ülkeler arasında, bizden çok yukarıda bir yerlerde dönen çeşitli pazarlıklara konu olmuşken hep birlikte 'savaşa hayır' demeye ihtiyacımız her zamankinden fazla.

“Savaşın, ölümün, haksızlığın, güvensizliğin olağan olmasına, alışkanlık haline gelmesine engel olmak için. Barış ve çözüm diyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2016, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER