Aygül Doku, Gülistan ile Zaynal Abakarov arasında geçen mesajlaşmalara dikkati çekti

Geçtiğimiz günlerde baraj gölünde Doku'yu arama çalışmaları sonlandırıldı

Aygül Doku, Gülistan ile Zaynal Abakarov arasında geçen mesajlaşmalara dikkati çekti

Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’dan 5 Ocak'tan bu yana haber alınamıyor. Bulunması için Uzunçayır Baraj Gölü'nde yürütülen arama çalışmaları sonuç vermedi. Geçtiğimiz günlerde baraj gölündeki arama sonlandırıldı.

Kız kardeşinin aranması çalışmalarına baraj gölü kıyısında 226 gün eşlik eden ablası Aygül Doku sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Gülistan Doku'nun erkek arkadaşı Zaynal Abakarov’un sorgulanması gerektiğini söyledi.

Başından beri kız kardeşinin intihar ettiğine inanmadıklarını, kız kardeşinin intihar edecek yapıda olmadığını ifade ettiklerini ancak bu ifadelerinin dikkate alınmadığını belirten Aygül Doku; Gülistan Doku ile Zaynal Abakarov arasında geçen mesajlaşmalara dikkati çekti.

Gülistan Doku'nun kaybolmadan önceki gece Zaynal Abakarov’a "korkuyorum" diye mesaj attığını, Zaynal Abakarov’un da "Sen bunu yapmayana kadar benimle konuşma” dediğini belirterek Gülistan'dan ne istenildiğinin ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi. 

Aygül Doku, yine bir başka mesajlaşmada Zaynal Abakarov’un Gülistan'a "Az kalsın senin yüzünden annemin bütün planları bozuluyordu, evde çok kötü bir şey çıktı” şeklinde mesaj attığını belirterek, "Gülistan neye şahit oldu?" diye sordu ve Gülistan'ın neye tanık olduğunun açıklığa kavuşturulması gerektiğini kaydetti.

Aygül Doku Twitter hesabından paylaştığı videoda şu noktalara dikkati çekti: 

"Gülistan’ın olmayışının 231’nci günü. Gülistan 5 Ocak gecesi gece 00.30’da Zaynal Abakarov'a 'korkuyorum’ mesajı atıyor. Zaynal Abakarov, Gülistan’a diyor ki, “Sen bunu yapmayana kadar benimle konuşma” Neyi yapmayana kadar benimle konuşma diyor? Bu sorunun cevabını bize kimse vermemiş. Aslında hiçbir soruyu cevaplamamış ya da o gece o evde ne konuşuldu ki Zaynal Abakarov, Gülistan’a mesaj atarak “Az kalsın senin yüzünden annemin bütün planları bozuluyordu, evde çok kötü bir şey çıktı” diyor. O gece annesinin planlarının bozulacağı kadar nasıl bir konu konuşuldu? Gülistan neye şahit oldu? Bunlar ortada olan mesajlar ve hepsi kayıtlı. Gülistan o gece bu evde oturuyor sabah tekrar bu çocuktan ayrılıyor. Bilirkişi raporunda Zaynal'ın Gülistan'ı tehdit ettiğini, üzerine gittiğini görüyor ve şiddet var diyor. Ama hala Zaynal Abakarov yargılanmıyor, sorgulanmıyor.

'KİMSE DALGIÇLARI DA DİNLEMEDİ'

Tamam, siz Zaynal Abakarov'un masum olduğuna mı inanıyorsunuz? Biz katil aramıyoruz, biz kızımızı arıyoruz ve kızımızın nerede olduğuna dair bir işaret verin. Biz de diyelim ki, biz bu aileyi boşu boşuna suçlamayalım ve bu aile hakkında iddialarda bulunmayalım. Siz kızımızı bulmuyorsunuz, aileyi sorgulamıyorsunuz ve 220 gün boyunca bizi o köprüye kilitlediniz. Biz ilk günden beri ısrarla bizim kızımız intihar edebilecek biri değil dedik, kimse bizi dinlemedi. Dalgıçlar, Gülistan'ın burada olmadığını ısrarla söylemesine rağmen kimse dalgıçları da dinlemedi. Biz 220 gün boyunca o köprünün başında bekledik cesedi yok, Zaynal Abakarov yargılansın diyoruz herkes elimizde delil yok diyor. Peki, ne olacak Gülistan gökten zembille mi inecek?."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER