Arınç'tan HDP'li Nursel Aydoğan'a: 'Sus, bir kadın olarak sus!'

Daha önce ahlak bekçiliğine soyunarak, 'kadınların herkesin içinde kahkaha atmaması gerektiğini' savunan Arınç, bu kez de kadından 'susmasını' istedi

Arınç'tan HDP'li Nursel Aydoğan'a: 'Sus, bir kadın olarak sus!'

CHP'nin olağanüstü toplantı çağrısı üzerine CHP'li Meclis Başkanvekili Şafak Pavey'in başkanlığında toplanan Meclis'te HDP'li vekil Osman Baydemir'in 'Erdoğan'ın sözleri barışa suikast girişimidir' sözlerine 'sataşma' gerekçesiyle yanıt vermek üzere kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, konuşmasına tepki gösteren HDP'li Nursel Aydoğan'a "Bir kadın olarak sus!" dedi.

ARINÇ, KADININ GÜLMESİNDEN DE RAHATSIZ

Daha önceki konuşmalarında 'kısalan etek boyları'ndan rahatsızlığını dile getiren ve 'kadınların herkesin içinde kahkaha atmaması gerektiğini' savunan Arınç, olağanüstü toplanan Meclis'te yine ahlak bekçiliğine soyundu.

'BİR KADIN OLARAK SUS!'

Bülent Arınç, konuşmasına tepki gösteren HDP'li vekil Nursel Aydoğan'a, "Hanımefendi sus! Bir kadın olarak sus!' dedi.

Bunun üzerine HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan Arınç'a tepki göstererek "Bir kadın olarak sus lafından dolayı an özür bekliyoruz," dedi.

Genel Kurul'da yapılan oylama sonrası ise HDP'li kadın vekiller Başkanlık Divanı'na giderek Şafak Pavey'den Bülent Arınç'ın özür dilemesi talebinde bulundu.

Başkanlık Divanı'nda yapılan oylama sonrası 'Arınç'ın özür dilemesi' talebi kabul edilmedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 18:30

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
adam
adam - 5 yıl Önce

Emir telaki ettiniz efendim...!

amedli
amedli - 5 yıl Önce

bu kendini bilmez şuhrunu kaybetmiş yaratığın ne işi var halen mecliste artık seni görmek istemiyoruz bukelamuna valla ağla bu yorumdan sonra

SIRADAKİ HABER