AKP'li Uğur Işılak: Erkek kadına ait olmaz, sahip olur

AKP için 'Dombra' şarkısının üzerine söz yazan şarkıcı Uğur Işılak, partisine bağlılığını göstermeye devam ediyor

AKP'li Uğur Işılak:  Erkek kadına ait olmaz, sahip olur

AKP'nin açıkladığı milletvekili listesinde yer alan ve AKP için 'Dombra' şarkısının üzerine söz yazan şarkıcı Uğur Işılak, partisine bağlılığını göstermeye devam ediyor. Işılak, kadının "Erkeğe ait olduğunu ve bunun fıtrat olduğunu" savunarak, "Ben sahip olurum, sen ait olursun" sözleriyle kadınları köle pazarlarında satan IŞİD'in kadına bakış açısını aratmadı.

AKP'nin listesinde yer alan milletvekili adayı "Erdoğan'ın şarkıcısı" Uğur Işılak, katıldığı bir televizyon programında kadınları köle pazarlarında satan IŞİD'in kadına bakış açısını aratmayan sözler sarf etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi kadın hakları savunucularını, feministleri hedef alan Işılak, "Her feministin gönlünde bir kocaya meftun olmak, onun kölesi olmak, onun bireyi olmak, ona ait olmak gibi bir hissiyat yoksa gelsin karşıma çıksın. Her kadının içinde fıtri olarak bu var. Bu yokmuş gibi hareket etmek fıtrata aykırı hareket etmektir ki onlar kesinlikle mutlu değiller. Ben o feministlerin mutlu olduğunu zannetmiyorum" sözlerini sarf etti.

"Kadının tabiatı bağlanmaktır, ait olmaktır" diyen Işılak "Erkeğinki öyle değildir. Erkek kadına ait olmaz, sahip olur. Bazı kadınlar bunu karıştırıyor; ben sahip olurum, sen ait olursun" dedi. (DİHA)

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2015, 12:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
memocan
memocan - 3 yıl Önce

Bu adamdan ancak cacik olur.sarkici markici olmaz aceba bu zati doguran ana de diyor buna siddetlen sen senin zihniyetindekileri kiniyorum....yuh olsun....daiscilik yapanlara

zilan zilan
zilan zilan - 3 yıl Önce

Sen sahip olamamis,ait olmussun. Sahibine yaranmak icin yeni bir sahip olma arayisina girmissin. Feminizm ve feminist aktivistler seni ciddiye almayacak.kadsr mutlu. Kes sesini!

anka
anka - 3 yıl Önce

uğur ışılak aile ve sosyal politilar bakanı mı olacak :)
resmigaste.com/sondakika/akp-milletvekili-adayi-ugur-isilak-erkek-kadina-sahip-kadin-erkege-ait-olur-aciklamasiyla-aile-ve-sosyal-politikalar-bakanligina-goz-kirpti,8171