8 yaşındaki kız çocuğu düğün gecesi öldü

Yemen'deki olay dünyada büyük yankı uyandırdı...

8 yaşındaki kız çocuğu düğün gecesi öldü

Yemen'in güneyinde bulunan Hardth şehrinde sekiz yaşında bir kız çocuğu 40 yaşından daha büyük bir adamla evlendirildiği gece vajinasındaki ve iç organlarındaki yaralanmalar nedeniyle hayatını kaybetti.

Tüm dünyada büyük yankı uyandıran olay sonrası insan hakları örgütleri ve Yemenli aktivistler adının Revan olduğu açıklanan küçük kızla evlenen adamın ve Revan'ın ailesinin tutuklanması için çağrı yaptı.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) verilerine göre 2011 ila 2020 yılları arasında dünya çapında 140 milyondan fazla kız çocuğu 18 yaşından önce evlendirilecek. Bu rakamın 50 milyonu ise 15 yaşından önce evlendirilerek çocuk gelin olacak.

Yemen’de ise kız çocuklarının üçte biri 15 yaşına gelmeden evlendiriliyor. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2013, 22:44

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus sevim
Yunus sevim - 6 yıl Önce

Allah akıl versin başka yorum yapılmaz

Bora bora
Bora bora - 6 yıl Önce

Babaları yaşındaki erkekle birlikte olan meslek sahibi herşeyi olup sevgiyi zengin erkeklerde arayan onları gençliklerini kullanarak " vay be ben neymiştim " diyecek kadar yüzsüzleştiren zihniyeti değişmediği sürece dünyada çocuk gelinler her zaman olur. Erkekler yaşlandıkça daha gencini arar gün gelir torunları yaşındakilere bile farklı gözle bakar öncelikle kadınlara her konuda eğitim şart

SIRADAKİ HABER