14. Feminist Gece Yürüyüşü çağrısı

Dünya Emekçi Kadınlar Günü 8 Mart için 14 yıldır düzenlenen gece yürüyüşü bu yıl da saat 19.00’da Taksim Fransız Kültür Merkezi önünden başlayacak

14. Feminist Gece Yürüyüşü çağrısı
İstanbul Feminist Kolektif'i, bütün kadınlara ve trans bireylere 8 Mart Salı günü gerçekleşecek olan 14’üncü Feminist Gece Yürüyüşü'ne katılım çağrısı yaptı. Yürüyüşte 'patriyarkaya, heteroseksizme ve kapitalizme karşı' ses çıkartılacak.
 
Dünya Emekçi Kadınlar Günü 8 Mart için 14 yıldır düzenlenen gece yürüyüşü bu yıl da saat 19.00’da Taksim Fransız Kültür Merkezi önünde başlayacak. İstanbul Feminist Kolektif'i yazılı yaptığı açıklamada kadınlara ve trans bireylere şu çağrıda bulundu: 
 
“14 yıldır her 8 Mart'ta feministler olarak, ‘patriyarkaya’, kapitalizme ve heteroseksizme karşı sesimizi yükseltmek için Taksim'de mor bayraklarımız, feminalarımızla gece yürüyüşü yapıyoruz. Hayatlarımıza yöneltilen saldırıların eksilmediği, hayatlarımızı savunmaya devam ettiğimiz bir yılın ardından bu 8 Mart'ta da erkek egemenliğine isyanımızı ve feminist dayanışmamızı yükselteceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2016, 16:26

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER