HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, YouTube’da Babala TV yayınına katıldı.

Gergerlioğlu’nun katıldığı yayın sosyal medyada gündem olurken, HDP’li vekile yöneltilen sorular dikkat çekti.

Hukukçu Kerem Altıparmak da Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, Gergerlioğlu ile katılımcılar arasındaki “Kürt sorunu” tartışmasına dikkat çekti.

Mithat Sancar: HDP’yi tasfiye siyasetine karşı mücadeleyi büyüteceğiz Mithat Sancar: HDP’yi tasfiye siyasetine karşı mücadeleyi büyüteceğiz

HASAN ATİLLA UĞUR’U HATIRLATTI”

Altıparmak açıklamasında, Babala TV'de Gergerlioğlu'na en çok sorulan soru şuydu: ‘Kürtler'e ne yapıldı ki?’” dedi. Altıparmak devamında, Kızıltepe JİTEM davasını hatırlattı ve Babala TV sunucusu Oğuzhan Uğur’un babası emekli Albay Hasan Atilla Uğur’u işaret etti.

Altıparmak, “Bu sorunun sorulacağı en doğru kişilerden biri program sahibi Oğuzhan Uğur'un babası Hasan Atilla Uğur. Kendisi Kızıltepe JİTEM davası sanıklarındandı. Sayın Uğur'la yapılacak programda da zor sorular sorulmalı. Kızıltepe'de kaybedilen/katledilen 22 kişinin yakınları, diğer JİTEM mağdurları, insan hakları savunucuları, davanın avukatları JİTEM hakkında sorular sormalı. Böylece Gergerlioğlu'na soru soranlar da aydınlanmış olur” dedi.

“KONUK ALACAĞIM”

Altıparmak’a yanıt Oğuzhan Uğur’dan geldi. Uğur, babası Hasan Atilla Uğur ile konuştuğunu ve kendisini konuk alacağını söyledi.

Uğur, “Az evvel kendisine ilettim. ‘Elbette yapalım’ dedi. Siyasilerden hemen sonra konuk alacağım kendisini. Soru soracak arkadaşları sizlerle beraber seçelim hatta. Kafalarda şüphe kalmasın. Teşekkürler” ifadelerini kullandı.