İzmir'de baba oğul sokakta karşılaştıkları husumetlilerine silahla ateş açtı. Saldırıda bir kişi öldü, bir kişi de yaralandı

Gözden kaçırmayın

AİHM, Türkiye’de gösteriye katılımı engellemeyi ‘ihlal’ nedeni saydı AİHM, Türkiye’de gösteriye katılımı engellemeyi ‘ihlal’ nedeni saydı

İzmir'in Konak ilçesinde C.P. ile babası E.P., iddiaya göre, husumetlileri Hüseyin Tok ve Saadettin Şengüler'le sokakta karşılaştı. Taraflar arasında çıkan tartışma, kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. C.P. ve babası E.P., tabancayla Hüseyin Tok ve Saadettin Şengüler'e ateş edip, otomobille kaçtı.

Tok karın bölgesinden, Saadettin Şengüler ise ayağından vurularak yaralandı. Yakınları tarafından Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Hüseyin Tok kurtarılamadı. Tedaviye alınan Saadettin Şengüler'in ise hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.

Öte yandan polis ekipleri, Hüseyin Tok'un yakınlarının hastane önüne toplanması üzerine çevrede güvenlik önlemi aldı. Polis, olayın ardından kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.