15 dakika arayla iki patlama meydana geldi

İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Çamdibi Polis Merkezi’nin park kısmında akşam saatlerinde 15’er dakika arayla iki ayrı patlama meydana geldi.

Park halinde araçların arasında bulunan bir paketi fark eden polisler, paketin incelenmesi için olay yerine bomba imha ekipleri çağırdı. Bomba imha uzmanları beklendiği sırada polisler de çevre güvenliğini aldı, bölgeye araç ve yaya girişini engelledi.

Gelen ekipler, paketi fünye ile patlatmak için hazırlık yaptığı esnada patlama meydana geldi. İlk patlamanın üzerinden 15 dakika geçtikten sonra ikinci bir patlama daha meydana geldi.

Gözden kaçırmayın

"AKP, öğrenci abonmanında indirim yapılsın, Marmaray'daki farkı İBB Bakanlığa ödesin" dedi iddiası "AKP, öğrenci abonmanında indirim yapılsın, Marmaray'daki farkı İBB Bakanlığa ödesin" dedi iddiası

Patlamalarda can kaybı yaşanmazken, parkta bulunan araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Yaşanan iki patlamanın ardından polis, bölgede üçüncü bir bombanın daha olabileceği endişesi ile olay yerinde incelemelerde bulundu.

Yapılan incelemeler sonucunda ilk belirlemelere göre, patlamanın araçların arasına bırakılan ses bombasından kaynaklandığı öğrenildi. (DİHA)