İzmir Barosu, Gezi Davası'nda verilen cezaları protesto etmek için adalet nöbeti düzenledi. Baro binası önünde düzenlenen adalet nöbetine hukukçuların yanı sıra Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir Milletvekili Murat Çepni ile Emek ve Demokrasi Güçleri bileşenleri de katıldı.

'Gezi yargılanamaz', 'Hepimiz Gezi'deydik', 'Biz Gezi'ciyiz siz gidici' yazılı dövizler taşınan adalet nöbetinde sık sık 'Gezi onurdur yargılanamaz' sloganları atıldı.

'GEZİ YARGILANAMAZ'

Nöbet eyleminde açıklama yapan İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel, Gezi'nin milyonlarca insanın dayanışması ve mücadelesi olduğunu söyleyerek, verilen kararın meşru olmadığını söyledi.

Hitler faşizminin dayanaklarının da komplolara dayandığını söyleyen Yücel, “Biz kol kola umudu sahiplendiğimizde halkın önünde durabilecek hiçbir engel yoktur. Haklılığınızdan değil korkunuzdan yapıyorsunuz bunu. Ama bilin korkunun ecele faydası yok. Değiştirene kadar mücadeleye devam diyoruz ve Gezi'yi asla unutmuyoruz Gezi haktır, umuttur ve yargılanamaz" dedi.

Nöbet eylemi atılan sloganlarla sona ererken, bugünkü adalet nöbetinin ise İzmir Tabip Odası önünde yapılacağı öğrenildi.