İYİ Partili Ahmet Eşref Fakıbaba, "HDP’lilere şunu söylüyorum; önümüzü açacak iki ittifak var, bir Cumhur ve Millet İttifakı" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in başdanışmanı Ahmet Eşref Fakıbaba, HDP kapatma davasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Medyascope’tan Ferit Aslan’a konuşan Fakıbaba, "Yargının vereceği bir karardır, ancak ben şahsen keşke bu seçim zamanı böyle şeyler yapılması diyorum. Bir isim hata yapmaz, isim nedir HDP, içerisindeki suçlu insanlar varsa devletin bulup çıkacağı şeydir. Şahıslar hata yapar, partilerin kapatılmasına karşı bir kardeşinizim. Suç işleyenler varsa devletin bulup onu çıkarması lazımdır" ifadelerini kullandı.

"HDP’nin kapatılmasını doğru bulmuyorum" diyen Fakıbaba, şöyle devam etti: "Suçlar varsa ortaya çıkarılır. Veya seçim sonrasına ertelemek, vatandaşın daha özgür bir şeçim oy kullanması adına böyle bir şahsım olarak düşünüyorum."

Ahmet Eşref Fakıbaba, şunları ifade etti: "HDP’lilere şunu söylüyorum; önümüzü açacak iki ittifak var, bir Cumhur ve Millet İttifakı. HDP’lilerin doğru karar vereceklerine inanıyorum. Millet ittifakı adalet ve bağımsız yargı için geliyor. HDP’ye oy veren seçmenlerin inşallah partileri kapanmaz ama kapandığı takdirde seçmenlerinin Millet İttifakı'na yöneleceğini düşünüyorum."