İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Yavuz Ağıralioğlu'nun Başkanlık Divanı'ndan çıkarılması ve Koray Aydın'ın görevinin değiştirilmesine ilişkin tartışmalara tepki gösterdi. 

Dervişoğlu, partisinin İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, TÜİK'in açıkladığı mart ayı enflasyon rakamları üzerinden hükümeti eleştirdi.

'PERFORMANS ÖLÇÜMÜ'

Müsavat Dervişoğlu, gazetecilerin partisinin Başkanlık Divanındaki değişikliğe ilişkin sorusu üzerine siyasi partilerde bu gibi değişikliklerin olabileceğini dile getirdi ve şöyle devam etti: Bu tartışmanın yaşanması İYİ Parti'nin demokrasi anlayışından kaynaklanan bir durum. Çünkü biz bu değişiklikleri sadece kongreden kongreye yapmıyoruz, performans ölçümü de nazara alınıyor bazı alanlarda.

'PARTİ İÇİNDE BU KADAR TARTIŞILMADI'

Ama iki yerde kamuoyu kenetleniyor, oysa bu başkanlık divanında birçok değişiklik yapıldı. İki kişiyi esas alarak bu tartışmaları yapmaya çalışıyorlar. Koray Bey bu partinin kurucusu, hizmetleriyle herkes tarafından kabullenilmiş bir şahsiyet. Bana sorsanız 'teşkilat başkanlığı yapar mısınız' diye ben bu yaşta böyle bir görev talip olmam, çok yüksek enerji isteyen bir konudur bu. Koray Bey parti kurulduğu andan itibaren yapıyor. Dolayısıyla Koray Bey'in bir makamdan alınıp, bir başka makama taşınmış olması kamuoyunda tartışıldığı kadar bizim parti içinde tartışılmadı. Koray Bey'in Divanda yerinin değişmesi ona olan sevgimizi, ona olan saygımızı azaltmaz, bir parti içi meseledir. Burada başka şeyler arıyorlar, bizim aklımıza dahi gelmeyen şeyleri tartışıyorlar.

'YAVUZ BEY KIYMETLİ BİR ARKADAŞIMIZ'

Yine Yavuz Ağıralioğlu Bey'de bizim açımızdan kıymetli bir arkadaşımızdır, hala bulunduğu konum itibarıyla da hem kendi adına hem partisi adına mücadele verme ehliyetinden kaynaklı olarak söz söyleme salahiyetine sahiptir. Partilerin iç meseleleri olarak düşünülen şeyin başka partilerde olunca bir partinin iç meselesi olarak anlaşılması ama İYİ Partide olunca ona farklı anlamlar yüklenmesi tarafımızdan yadırganıyor."