Gökçeada’nın İYİ Partili Belediye Başkanı Ünal Çetin, bu sabah ‘yolsuzluk ve rüşvet' operasyonu kapsamında gözaltına alındı.

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, Çetin’in gözaltına alınmasına dair yaptığı açıklamada, “Gökçeada Belediye Başkanımız Sn. Ünal Çetin, Gökçeada halkının teveccühüne mazhar olmuş ve oylarıyla seçilmiş bir belediye başkanıdır. Sn. Çetin’in hakkında herhangi bir soruşturma var ise bu kendisine bildirilebilir ve kendisi de ifade vermekten kaçınmazdı” dedi.

‘ZAMANLAMA MANİDAR’

Açıklamada, İYİ Parti hukuka ve adalete güvendiklerini ifade ederek şunları kaydetti:

"İYİ Parti, ancak, bu soruşturmanın gözaltı operasyonu ile yürütülüyor olmasını manidar buluyoruz. Seçilmiş ve yeri belli bir belediye başkanını sabahın erken saatlerinde gözaltına almak, başlı başına siyasi bir adımdır. Mevcut iktidarın hukuku siyasallaştırdığı ve siyasi ikbali için araç olarak kullandığı böyle bir dönemde, yaşananlar sürpriz değildir. Eğer ortada bir suç var ise bunun da hukuka uygun şekilde soruşturulması gerekir. İYİ Parti olarak bu soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Gökçeadalıların da bizlerin de Ünal Çetin Başkanımıza güvenimiz tamdır. Seçimlere yakın Millet İttifakı belediyelerine yönelik zamanlaması manidar operasyonu ma’şeri vicdana havale ediyor; Millet İttifakı belediyelerine yönelik bu tür itibarsızlaştırma gayretlerine müsaade etmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”