İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, erken seçim ve ittifak tartışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erken seçim ve ittifakın gündemlerinde yer almadığını söyleyen Ağıralioğlu, "Biz iktidar vizyonu olan bir partiyiz" dedi.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan İYİ Partili Ağıralioğlu, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini ifade ederek, el birliğiyle memleketi ayağa kaldırmaya çalışacaklarını söyledi.

Gündemlerinde erken seçimin bulunmadığını ifade eden Ağıralioğlu, şunları söyledi:

"Bizim için böyle bir gündem, millete nezaketsizliktir. Siyasetin seçim diye bir gündemi, Türkiye'nin yaşadığı zorluklara nezaketsizliktir. Bizim böyle bir gündemimiz yok. 'Muhalefet partileri seçimden kaçıyor' denilmemesi için şunu söyleriz, biz bugün seçim olsa buna hazırız, ayaktayız."

'İKTİDAR VİZYONU OLAN BİR PARTİYİZ'

Parti olarak ülkeyi yönetmeye talip olduklarını ifade eden Ağıralioğlu, "Bizim siyasi birliktelik ve ittifak gündemimiz yok. Biz iktidar vizyonu olan bir partiyiz. Bu beraberlikler içinde, geçtiğimiz seçimde belli illerde CHP ile müşterek adaylarımız oldu. Biz CHP'nin her yaptığına kefil olmadığımız gibi, CHP de bizim her yaptığımızı beğenmek zorunda değildir. Biz ayrı partileriz. Millet, memleket müştereği bulduğumuz yerlerde seçimi göğüslemiş olduk. Biz iktidar alternatifiyiz. AK Parti'yle bir siyasi beraberlik gündemimiz yok. Bizim gündemimizde hiçbir şekilde ittifak yok" diye konuştu.