İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz katıldığı programda HDP’ye açılan kapatma davasına ilişkin konuştu

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz HDP’ye açılan kapatma davasında ‘yargının en doğru kararı vereceğini’ öne sürerek “Bence HDP’nin kapatılması gerekir” dedi.

Yargıtay Başsavcısı Bekir Şahin, 7 Haziran 2021’de HDP’nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi’ne dava açmış, Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu da 21 Haziran 2021’de iddianamenin kabulüne oy birliğiyle karar vermişti. İddianamede yaklaşık 500 partili hakkında siyasi yasak da istenmişti.

Gözden kaçırmayın

İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik başvurularına ilişkin istişare toplantısı başladı İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik başvurularına ilişkin istişare toplantısı başladı

Son olarak, Anayasa Mahkemesi, HDP’nin kapatılması istemiyle açılan davada, Yargıtay başsavcılığının esas hakkındaki görüşünü partiye göndermiş, HDP’ye savunmasını hazırlamak için 30 günlük süre verilmişti.

TV100’de ‘Sağlı Sollu’ isimle programa katılan Poyraz, şunları söyledi: “HDP’nin kapatılması sürecinde, terörle irtibat ve iltisakına ilişkin süreçler yargıya intikal etmiş, yargı en doğru kararı verecek. Kapatılması gerekiyorsa ki bence kapatılması gerekir.”