İYİ Parti Genel Merkezi, 11 Mart tarihinde parti binasında İYİ Parti Siyaset Akademisi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akalın, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, İYİ Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Tarık Aldeniz ile İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya arasında yaşandığı iddia edilen arbedenin ardından aldığı Edirne İl Başkanlığı ve 9 İlçe başkanlığını kapatma kararı aldı.

Tamer Yavuz'un Gazete Duvar'da yer alan haberine göre İYİ Parti Genel Merkezi, Ekrem Demir ve ilçe başkanlarını görevden alırken, Edirne İl ve 9 İlçe teşkilatını feshetme kararını dün başkanlarına iletti. Görevden alınmaların ardından yeni bir yapılanmaya gidecek olan İYİ Parti İl ve İlçe teşkilatında önümüzdeki dönemde yeni atamaların yapılması bekleniyor.

NE OLMUŞTU?

11 Mart 2022 tarihinde; İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı’nda İYİ Parti Siyaset Akademisi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akalın, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve İYİ Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Tarık Aldeniz’in, merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya’yı darp ettiği öne sürülmüştü. Yaşanan arbedede kolundan yaralanan Kaya, ambulansla hastaneye kaldırılmış ve olay ile ilgili adli süreç başlamıştı.