İsveç Ligi takımlarından Syrianska, genç oyuncusu Bisse'yi Karabük'e kiraladıklarını duyurdu…

İsveç'te yaşayan Süryanilerin kurduğu İsveç Ligi ekiplerinden Syrianska, Kardemir Karabükspor ile Kevin Bisse'nin kiralık transferi için anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Kulüp yaptığı duyuruda, Bisse'nin 6 aylığına kiralık olarak Karabükspor forması giyeceğini ve satın alma opsiyonunun da Karabük'te olduğunu kaydetti.

Gözden kaçırmayın

Ali Koç'tan Rasim Ozan Kütahyalı'ya: Sen Zekeriya Öz'ün heykelini dikmeye çalışan adamsın Ali Koç'tan Rasim Ozan Kütahyalı'ya: Sen Zekeriya Öz'ün heykelini dikmeye çalışan adamsın

Orta sahanın solunda ve sağında forma giydiği belirtilen 1995 doğumlu oyuncu, İsveç'te 38 mücadelede 2 gol attı. 2012 yılında profesyonel olan 19 yaşındaki futbolcu, İsveç Ligi'nin dikkat çeken isimlerinden biri oldu.

Öte yandan Süryani olduğu belirtilen Bisse'nin, Türk statüsünde de oynayabileceği belirtildi.

BAŞKAN DA DOĞRULADI

Ara transfer döneminde teknik heyetin istekleri doğrultusunda transferler yapılacağını belirten Karabükspor Başkanı Mustafa Yolbulan da, şunları söyledi:

"Bunun çalışmalarını başlattık. İlk olarak İsveç'in en üst düzey futbol ligi Allsvenskan ekiplerinden Syrianska FC takımında forma giyen orta saha oyuncusu 19 yaşındaki Kevin Bisse ile görüşmeler yaptık. Prensipte kiralık olarak anlaştığımız genç oyuncuyla ara transfer döneminde resmi imza atılacak. Sözleşme altı aylık olacak."

Kaynak: suryaniler.com