Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarıyla bilinen AKP MYK üyesi Korkmaz Karaca bugün istifa ettiğini açıkladı.

İstifa kararı sonrası Peker'in Karaca'ya ilişkin iddiaları yeniden gündem geldi.

Sedat Peker, geçtiğimiz yılın Nisan ayında yayınlamaya başladığı videolarla Türkiye gündemini sarsmış, başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere, Mehmet Ağar, Berat Albayrak, Halil Falyalı gibi pek çok isme ilişkin iddialarda bulunmuştu.

Peker'in öne sürdüğü iddialarda ismi geçenlerden biri de Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politika Kurulu üyesi ve AKP MYK üyesi Korkmaz Karaca idi.

Korkmaz Karaca ismi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve abisi eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun merkezinde durduğu rüşvet ağı iddialarıyla bir kez daha gündeme geldi.

Karaca söz konusu iddiaların ardından bugün yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu.

PEKER NE DEMİŞTİ?

Peki Sedat Peker, Korkmaz Karaca'ya ilişkin hangi iddiaları öne sürmüştü.

Peker, 2021 yılının Haziran ayında yaptığı paylaşımlarda Karaca'nın kendisi ile görüşmek istediğini belirterek ''Korkmaz karaca, sen Maltepe'de sıradan bir evde otururken nasıl oldu 4-5 senede Çekmeköy’ün süper lüks villalarından birinin sahibi oldun?'' demişti.

Peker ayrıca ''5-6 sene evvel Bakırköy eski belediye başkanı Ünal Erzek başta olmak üzere tüm CHP’li isimlerden sinyalcilik yaparken bu zenginliğe nasıl ulaştın (ben anlatacağım)? Kendi evinden daha çok Maxx Royallerde, Vogue otellerde kalabilecek hale nasıl geldin (o otellerin fiyatları belli)?'' ifadelerini de kullanmıştı.

KASET İDDİASI

Peker paylaşımlarının devamında Deniz Baykal'ın kaset skandalı iddialarına ilişkin de ifadeler kullanarak; ''Deniz Baykal’ın kaset olayından sonra eski pezevenkleri geri çekilince görevi nasıl devraldın? Kardeşlerim, bunun benle görüşmek istemesinin sebebi, Deniz Baykal’a getirdiği kızlardan birinin ailesinin haberi olmuş. Bu konuda Antalya’daki bu aileyle görüşmem için en yakınlarımı araya koyup bana ulaşmak istedi (Kızın ve ailesinin adını vermemiz doğru olmaz). Tabi ki ben böyle bir namussuzluğun parçası olmadım'' diye yazmıştı.

Peker, Karaca'nın Erdoğan ve Baykal arasındaki görüşmeyi koordine ettiğini de öne sürerek; ''Deniz Baykal bu durumdan haberi olduğu için bunun eline düştü. Tabi ki Sayın Cumhurbaşkanı'yla Deniz Baykal’ın hastanedeki görüşmesini, Hasan Doğan üzerinden koordine eden Korkmaz Karaca'dır. Sonraki yükselişini zaten tüm Türkiye biliyor. Süslü sülü, bir gram namusun varsa bu adamı rüşvetten ve muhabbet tellallığından gözaltına alırsın. Korkmaz Karaca, bunu sana niye yaptım biliyor musun? Süslü sülünün benle olan davasında haksız olduğu halde onun lehine çalışmalar yaptın'' demişti.

''SEZGİN BARAN KORKMAZ'IN ARACINI KULLANDI''

Peker bir başka paylaşımında ise Karaca'nın kara para akladığı gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan ve geçtiğimiz aylarda yurt dışında tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz'ın aracını kullandığını iddia etmişti.

Altılı Masa, ikinci tur görüşmeleri için toplandı Altılı Masa, ikinci tur görüşmeleri için toplandı

Peker, ''Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisine hediye ettiği Audi A8 arabayı kullanıyordu. Bu olaylar karışınca arabayı Sezgin Baran Korkmaz’ın Sancaktepe’deki Biofarma isimli ilaç fabrikasına yollayıp bıraktı'' ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Gerçek Gündem