Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Mansur Yavaşcumhurbaşkanı adayı olarak önermesinden bir gün sonra Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Zafer Partisi'nden istifa etti.

Halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz’a konuşan Koncuk, "Neden ayrıldınız?" sorusuna, "Ümit hocayla anlaşamadık" yanıtını verirken; kendisi gibi partilerinden istifa eden iki isim hakkında da dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Ümit Özdağ ile düştüğü anlaşmazlığı aktaran Koncuk, "Partiyi 26 Ağustos 2021'de kurduk. Ben iki milletvekilinden biri ve genel sekreterdim. 31 Ağustos'ta beş il başkanı atandı. Facebook'ta öğrendim. 'Hocam böyle olmaz. Buna Divan karar verecek. Takım oyunu oynayacağız' dedim. Takım oyunu oynatamadım. Parti içi demokrasi olmadı. Başaramadık. Yoksa ideolojik farklılığımız yoktu” dedi.

Özdağ’ın, Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında söylediklerini eleştiren Koncuk, "Yavaş'ın adaylığını çok istiyorum. Ama yol ve yöntemi var. Yavaş, CHP'nin belediye başkanı. Yavaş'ın adını açıkladığınızda onu sevmeyenler 'Bakın, biz demedik mi, Yavaş başka partilerle dans ediyor' der. Yavaş'ın başı sıkıntıya girer. Bunlar dikkate alınarak, nezaket içerisinde ve dikkatle söylenmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

3 İSİM BERBAER HAREKET EDİYOR

İddiaya göre, Koncuk, İYİ Parti'den ayrılan Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ile Memleket Partisi'nden istifa eden Mehmet Ali Çelebi ile ortak hareket ediyor.

"İlkelerimiz ortak. Vatansever, Atatürkçü ve milliyetçiyiz. İlkelerimizle uyuşan yapı olursa oturup değerlendiririz" diyen Koncuk, "Parti kurma ihtimaliniz var mı?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Bir şey diyemiyorum. Ama reddetmiyorum, zaman içinde bakarız."