Kartal Cevizli Mahallesi Onat Sokak'taki olay öğle saatlerinde meydana geldi. 8 katlı inşaatın en üst katından vinç yardımıyla aşağıdaki kamyona kalas indiren 49 yaşındaki Ahmet Çakmak, bir anda dengesini kaybetti.

Dengesini kaybeden işçi en üst kattan aşağıda kalasların yüklendiği kamyonun içine düştü. Olay yerine hemen sağlık ekipleri çağrıldı. Yapılan kontrollerde Ahmet Çakmak'ın hayatını kaybettiği tespit edildi.

Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaparken, vatandaşlar gerekli önlemlerin alınmadığını ileri sürerek olaya tepki gösterdi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; bir mahalle sakini, "Vinçle kalasları indirirken dengesini kaybettiği aşağı düştü. Binada hiç bir önlem yok, emniyet kemeri olacak, baret olacak" dedi.

Yapılan incelemelerin ardından hayatını kaybeden Ahmet Çakmak'ın cenazesi hastane morguna kaldırılırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

İKİNCİ ÖLÜM ESENYURT'TA

Esenyurt'da da bir inşaatta güvenlik ağı takarken dengesini kaybeden 22 yaşındaki Metin Boğmalık, 10'uncu kattan beton zemine düşerek hayatını kaybetti

Olay, saat 11.00'da Esenyurt'ta yapımı süren bir inşaatta meydana geldi.

İskele ustası ağabeyi Veysel Boğmalık ile birlikte çalışan Metin Boğmalık, aşağı bir şey düşmemesi için 10'uncu katta güvenlik ağı taktığı sırada dengesini kaybederek beton zemine düştü. Kanlar içinde kalan Metin Boğmalık'ı gören inşaat işçileri durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptıkları kontrolde Metin Boğmalık'ın öldüğünü belirledi. Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları çalışmanın ardından Metin Boğmalık'ın cesedi Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Metin Boğmalık'ın bir süre önce Ordu'dan ağabeyi Veysel Boğmalık ile birlikte İstanbul'a çalışmaya geldiği ve bekar olduğu öğrenildi.