İstanbul müftülüğü tüm üniversitelere yazı göndererek ‘özel umre turları’nın tanıtılmasını talep etti.

Birgün’den Uğur Şahin’in haberine göre İstanbul’daki üniversitelere gönderilen yazıda, öğrencilerin ‘bilgi, görgü, tecrübe ve motivasyonlarının artırılmasına katkı sağlamak için’ özel umre turu düzenlendiği belirtilerek, turla ilgili bilgilerin tüm fakülte ve yüksekokulların duyuru panosuna asılması istendi.

Ücretlerin kişi başı 2 bin 500 TL olarak belirlendiği umre turunda, öğrencilerin başında duracak, sorumlu öğretim elemanı ise ücretsiz götürülecek.

Yazıda maddi imkânı olmayan öğrencilerin ücretleri için ise, “Belediyeler, STK’lar ve hayırsever vatandaşlar gibi sponsorlar aracılığıyla ücretlerin karşılanabilmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır” ifadesi yer aldı.

Tura katılmak için, Türk Hava Yolları miles&smiles üyesi olmak şartının arandığının belirtildiği yazıda, “Öğretim elemanlarının rehberliğinde, Başkanlığımızca özel umre turları düzenlenecektir.

Turlar, altı veya yedi gün süreli olacak. 40 kişilik her bir grup için bir sorumlu öğretim elemanı ücretsiz olarak götürülecek. Üniversitelerle işbirliği içerisinde söz konusu umre turlarının düzenlenmesi hususunda müftülüklerimiz azami gayret gösterecek ve gerekli tedbirleri alacaktır” denildi.