Kar yağışının esareti altına giren İstanbul'da çok sayıda turist uçuşların iptal edilmesi nedeniyle mahsur kaldı. Turistler, "We need hotel" (Otele ihtiyacımız var) sloganları attı

Türkiye yurdun dört bir yanında kar yağışının etkisi altında. Megakent İstanbul da kar yağışının etkisi altına girdi.

İSTANBUL HAVALİMANI'NDA MAHSUR KALDILAR

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışından dolayı tüm uçuşların durduğunu açıklamıştı.

Bugün ise THY İstanbul Havalimanı'ndaki uçuşlarını gece 00:00'a kadar durdurdu.

Gözden kaçırmayın

Taksimetreler için yeni düzenleme Taksimetreler için yeni düzenleme

Çok sayıda yurttaş ve yabancı turist İstanbul'da mahsur kaldı. Konaklama ihtiyacı ise en önemli sorun oldu. Özellikle yabancı turistler mağduriyetleri nedeniyle otel ihtiyaçlarının karşılanmasını talep etti.

İstanbul Havalimanı'nda mahsur kalan turistler "We need hotel" (Otele ihtiyacımız var) sloganları attı. Turistlerin protestosu nedeniyle İstanbul Havalimanı'nda ilginç anlar yaşandı.

HAVALİMANINDA POLİSLER MAHSUR KALANLARIN KARŞISINDA

Sosyal medyada İstanbul Havalimanı'ndaki polislerin çevik kuvvet olduğu iddia edildi. Havalimanı yetkilileri  pasaport polisi olduklarını belirtti.  Gerçek Gündem'e konuşan İGA yetkilileri, mahsur kalanların karşısına çıkartılan fotoğraftaki polislerin çevik kuvvet polisi değil pasaport polisi olduğunu teyit ettiler.

ERDOĞAN: "DÜNYA ÇAPINDA ŞAHESER OLAN HAVALİMANIMIZ 2023 HEDEFLERİNİN SEMBOLLERİNDEN BİRİDİR"

İstanbul Havalimanı 29 Ekim 2018'de hizmete girdi.

AKP'nin dünyanın en büyük havalimanı olarak sunduğu İstanbul Havalimanı hakkında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ise 3. pistin hizmete girişi sırasında, "İnşaat süresinden kapasitesine kadar gerçek anlamda dünya çapında bir şaheser olan bu havalimanımız, Türkiye'nin 2023 hedeflerinin sembollerinden biridir."  demişti.

OTELLERDE FIRSATÇILIK İDDİASI

İstanbul'da yollarda mahsur kalanlar otel sahiplerinin kar yağışını fırsata çevirdiğini söyledi. Arnavutköy'de bazı otel sahiplerinin geceliği 300 lira ile 500 lira arası olan odalara, bin liradan başlayıp 100 euroya kadar çıkan fiyat istedikleri iddia edildi. Kalacak yer bulamayan bazı yurttaşlar geceyi camilerde geçirdi.

Kaynak: Gerçek Gündem