Show TV'nin yeni dizisi Kızılcık Şerbeti yayınlandığı ilk günden itibaren gündemde yer alan bir dizi. Tesettürlü karakterlerin yer aldığı dizi sosyal medyada çok konuşuluyor.

Bir yandan büyük bir fan kitlesine sahip olan dizi diğer yandan da bazı sahneleri nedeniyle eleştiriliyor.

Şimdi de daha önce birçok kişiyi, kurumu hedef alan açıklamalar yapan İsmailağa hocası Hüseyin Çevik Kızılcık Şerbeti'ni sert sözlerle hedef aldı.

Dizide, haftalardır da seküler ve muhafazakar ailelerin çatışmasını, Doğa ve Fatih'in bu çatışma arasındaki çırpınışlarını izliyoruz.

Dizi, neredeyse her hafta da farklı bir detayla ya da tepki çeken sahneyle sosyal medyada gündem oluyor.

Geçtiğimiz haftalarda Doğa'nın kaynanasının kendi erkek doktoru yerine başörtülü kadın doktora Doğa'yı götürmesi ve annesi Kıvılcım'ın verdiği tepki eleştirilmişti.

Şimdi de İsmailağa Hocası Hüseyin Çevik Kızılcık Şerbeti'ni yayınladığı bir YouTube videosuyla hedef aldı.

"Başrolde bir mağazaya giriyor kızıyla beraber. Arkada da bir tane türbanlı kadın alışveriş yapıyor."

Diyor ki 'Bunlar da her yerde.' Başörtülü kadın diyor ki 'Özgürlük düşmanı' medeniyet düşmanı olmaktan iyidir.' diyor. Dizide başörtüyü Allah’ın ayetine 'Olmaz olsun.' diyor.

"Ya o dizi, o senaryo... Ne alakası var? Ne gerek var bu sahneye? Başörtüyü aşağılamaya ne gerek var? O diziye o kapalı kadını koymaya gerek var mı? Yok! Diyor ki ‘Böylelerini niye içeri alıyorsunuz?’ Kızı da anasına ‘Sen ırkçı mısın’ diyor. Başörtüyle ırkçılığın ne alakası var?" dedi.