Medyaradar sitesi, gazeteci İsmail Saymaz'ın 'Halk TV'yi karıştırdığını' iddia etti. Sitenin 'Keskin Kalem' köşesinde yayımlanan ve kulis bilgilerine dayandırıldığı savunulan haberde, Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu’nun kanalın yayın yönetmeni Suat Toktaş'tan rahatsız olduğu ve bu süreçte 'Saymaz'la yakınlaştığı' öne sürüldü.

'GAZETENİN YAYIN YÖNETMENLİĞİ İÇİN İSMİ GEÇİYOR'

Haberde, Mahiroğlu’nun 'yönetimle ilgili pek çok şeyi Saymaz'a danışıp, ondan fikir aldığı' iddia edilirken, "Resmen medya grubunu onunla birlikte yönetiyormuş" ifadelerine yer verildi. "Anlayacağınız Saymaz, ipleri ele geçirmiş ve Toktaş’ın koltuğunu yavaş yavaş altından çekiyormuş" iddiasında da bulunulan haberde, Saymaz'ın isminin Halk TV’nin kuracağını açıkladığı basılı gazetenin yayın yönetmenliği için de geçtiği öne sürüldü.

SAYMAZ: ÇOK AYIP EDİYORSUNUZ

Medyaradar'ın aktardığına göre, Saymaz bu habere Twitter'dan tepki göstererek şöyle dedi: "Medya sitesisiniz. Zaman zaman bize gazetecilik öğretmeye kalkıyorsunuz. Fakat adımızın geçtiği ipe sapa gelmez yazılar yazarken bir kez telefon açıp “Bu doğru mu?” diye sorma gereği bile hissetmiyorsunuz. Çok ayıp ediyorsunuz."

'SAYIN SAYMAZ, SİZE Mİ SORMALIYDIM?'

Medyaradar ise 'Keskin Kalem'den İsmail Saymaz'a açık ve net cevap!' başlığıyla Saymaz'a yanıt verdi. Yanıtta şöyle denildi: "Ben medya kulisi yazıyorum. Haberleri de uzay boşluğundan değil konuya yakın, hakim hatta zaman zaman parçası isimlerden öğreniyorum. Teyidimi yine ismini açıklamayacağım isimler üzerinden yapıyorum. Söz konusu haberde de benzer mekanizmaları işlettim.

Fakat daha öte ne yapmalıydım? Sayın Saymaz, Halk TV’yi karıştırıyor musunuz diye size mi sormalıydım?

Gazetecinin en baki haklarından biri haber kaynağını korumaktır. Bizim işimiz de bu."