CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İkizdere'de bulunan İşkencedere Vadisi'nde taş ocağı açmak isteyen maden şirketinin bir dereyi, tam kapanma sürecinde, bir günde yok ettiğini açıkladı. 

Adıgüzel, derenin doğal güzelliklerinin göstergesi olarak oltası ile kırmızı benekli alabalık tutarak dereye geri bırakmıştı. Önceki gün balık tuttuğu bölgedeki doğal güzellikleri anlatan Adıgüzel, bir gün sonra derenin yok edilmesine tepki gösterdi:

“İkizdere’de bir taş ocağı için on binlerce yılda oluşan bu tertemiz doğayı yok etmek istiyorlar. Burası dünya mirası ve koruma altında. Ancak maalesef bu karteller hükümetle işbirliği içerisinde hak, hukuk, adalet tanımıyorlar. İkizdere halkı haklı mücadelesi ile sesini her yere duyurdu ama bir tek yetkililere duyuramadı. Görmezden gelen duymazdan gelen bir zihniyet bunca insanın bu çevre hassasiyetine kulaklarını tıkadı, gözlerini kapadı. Maalesef pandemiyi fırsat bilerek tam kapanmanın daha başında iş makinalarını buraya soktular. Doğamıza, ağacımıza, deremize, balığımıza kasteden bu zihniyeti mahkum edene kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Bu vatanın her toprağı, her taşı, suyunun her damlası bizim, talancılara bırakmayacağız.”