Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 9 kişi ile haklarında adli kontrol istenen 4 şüpheli, haftada iki defa karakola imza verme şartı ile serbest bırakıldı

Gözden kaçırmayın

Erdoğan'dan Finlandiya ve İsveç ziyaretine ilişkin açıklama: Türkiye'ye geleceklermiş, yorulmasınlar Erdoğan'dan Finlandiya ve İsveç ziyaretine ilişkin açıklama: Türkiye'ye geleceklermiş, yorulmasınlar

Dört ilde IŞİD'e yönelik olarak yapıldığı ifade edilen operasyonlarda gözaltına alınan 13 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ankara merkezli soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısının tutuklanmalarını istediği 9 kişi ile haklarında adli kontrol uygulanmasını istediği 4 kişinin, nöbetçi sulh ceza hakimliğindeki sorguları tamamlandı.

Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği, IŞİD’e yönelik operasyonda tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 9 kişi ile haklarında adli kontrol istenen 4 şüpheliye haftada iki defa karakola imza verme şartı getirerek serbest bıraktı.

Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinceIŞİD’e yönelik Ankara, Hatay, İstanbul ve Kırıkkale’de 12 Ağustos’ta yapılan operasyonlarda 13 kişi gözaltına alınmıştı. (zete)