TL'nin değer kaybına Avrupa'dan büyük ilgi: Turizm ve emlak araştırmaları ikiye katlandı

İngiltere merkezli online seyahat acentesi, Türkiye'ye yapılan rezervasyonların son üç günde yüzde 21 oranında arttığını söyledi

TL'nin değer kaybına Avrupa'dan büyük ilgi: Turizm ve emlak araştırmaları ikiye katlandı

Türk lirasında yaşanan düşüş, 'son dakika yolcuları' ve potansiyel emlak alıcıları da dahil olmak üzere turistlerden büyük ilgi görüyor.

İngiltere merkezli online seyahat acentesi 'Travel Republic', Türkiye'ye yapılan rezervasyonların son üç günde yüzde 21 oranında arttığını söyledi.

Şirket, Türkiye'de turistlerin otellerde konakladığı gece sayısının da yüzde 47 oranında arttığını, bunun ise paranın devalüasyonunun bir sonucu olarak tatil masraflarının önceki dönemlere oranla düşük olmasından kaynaklandığını belirtti.

Fiyat karşılaştırma sitesi TravelSupermarket.com ise, bir 9-15 Ağustos tarihleri arasında, Türkiye için yapılan aramalarda önceki haftaya göre yüzde 19'luk bir artış olduğunu söyledi.

Türkiye gayrimenkulüne odaklanan bir İngiliz web sitesi olan Spotblue, siteyi ziyaret edenlerin sayısının geçen haftadan bu yana ikiye katlandığını söylüyor. Türk gayrimenkulüne yönelik artan bu ilginin ne kadarının anlaşmaya dönüşeceğini ise şu an için bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER