MÜSİAD Ankara Başkanı: Döviz kuru ekrandan kaldırılsın

İlhan Erdal, Merkez Bankası’nın önceki gün aldığı faiz kararını ve dövizle kiralama, satışa getirilen yasaklamaları değerlendirdi

MÜSİAD Ankara Başkanı: Döviz kuru ekrandan kaldırılsın

MÜSİAD Ankara tarafından düzenlenen ve 2 Ekim’de başlayacak Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi için tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, Merkez Bankası’nın önceki gün aldığı faiz kararını ve dövizle kiralama, satışa getirilen yasaklamaları değerlendirdi.

Erdal, iş dünyası olarak TL’nin ön plana çıkmasını istediklerini söyledi. Kurlar çok hareketli olduğu için işi olanın da olmayanın da dövizle ilgili konuştuğunu söyleyen İlhan Erdal, “Bunun sürekli konuşulması iş dünyasını rahatsız ediyor. Bu konuyu doğrudan dövizle işi olan konuşsun” dedi.

Erdal, televizyonlarda alt yazı ile ve ekranlarda sabit olarak kurların gösterilmesi uygulamasından vazgeçilmesini önerdi.

Merkez Bankası’nın faizi 6.25 puan artırmasıyla birlikte, bankanın bağımsızlığı tartışmalarının gündemden düştüğünü iddia eden  Erdal, buna karşılık faiz oranlarının geldiği noktanın yatırım ortamını güçleştirdiğini söyledi.

Kaynak: Dünya

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 10:40

Demokrat Haber’e Destek Olmak İçin Tıklayın >>>

YORUM EKLE