Merkez Bankası'ndan döviz ve altın açıklaması: Yakından izleniyor

Güne 7,07 ile başlayan Dolar/TL kuru tarihi zirveye ulaşarak 7,27 seviyesine çıktı

Merkez Bankası'ndan döviz ve altın açıklaması: Yakından izleniyor

Türk Lirası'nın ABD Doları karşısında devam eden 6,85 seviyesindeki yatay seyri, sert bir düşüş yaşadı.

Güne 7,07 ile başlayan Dolar/TL kuru tarihi zirveye ulaşarak 7,27 seviyesine çıktı.

Merkez Bankası konuya ilişkin yapıtığı açıklamada, "Fiyat gelişmeleri yakından izleniyor. Aşırı oynaklığın azaltılması için tüm araçlar kullanılacak" açıklaması yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada, "Ağustos başı itibarıyla iktisadi faaliyetteki normalleşme süreciyle birlikte, hedefli ilave likidite imkânları kademeli olarak azaltılacaktır. Piyasalarda oluşan fiyat gelişmeleri yakından izlenmektedir. Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacaktır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 10:51

YORUM EKLE
YORUMLAR
hükümet istifa
hükümet istifa - 11 ay Önce

eğer onur haysiyet varsa bu damat istifa etmeli ya da görevden alınmalı görevden alınmassa hükümet istifa etmeli bu nedir bir ay olmadan altının gramında 100 tl oynuyor neredeyse 50 milyar tl erimiş oluyor yani halkın cebinden çalınmış oluyor.normal zamanda olsa erken seçim olurdu.korona bahane ediliyor hep diyoruz korona niye var bu yüzden var cebinizdeki parayı çalmak için var dünyada da bizde de.

SIRADAKİ HABER