Mahkeme Ulusoy Ulaşım’ın iflasına karar verdi

Mahkeme Ulusoy’un kesin mühlet talebini reddederek iflasına karar verdi

Mahkeme Ulusoy Ulaşım’ın iflasına karar verdi

Türkiye'nin en köklü otobüs firmalarından olan Ulusoy Seyahat'in marka hakkını alan ve konkordato başvurusu sonucu 3 ay mühlet verilen Ulusoy Ulaşım hakkında iflas kararı verildi.

 Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesinde bugün görülen duruşmaya davacı Ulusoy Ulaşım'ın vekili Abidin Oğul ile alacaklılar İro Turizm, Temsa, Loukoil ve Akpet, Coca Cola, Mapar Otomotiv, Enerjisa, Osmanlı Turizm, Yapı Kredi Bankası vekilleri katıldı.

‘MEVSİME GÖRE KAR DURUMU DEĞİŞİYOR’

Sözcü’den Sevgim Begüm Yavuz’un haberine göre Ulusoy Ulaşım'ın avukatı Abidin Oğul, komiser heyeti raporunda konkordato yönünden rakamın doğru tespit edilemediğini belirterek, “Borca bataklık hesaplaması doğru değildir. Ayrıca markaların değerine ilişkin değerleme yapılmamıştır. Şirket iflas ettiği takdirde dosyada rehin alacaklıları dışında diğer alacaklılar mağdur olacaktır. Otobüs firmaları mevsime göre karlılık durumu değişen firmalardır. Özellikle kış aylarında genellikle zarar ederler. Kesin mehil verilmesini talep ediyoruz. Şirketin faaliyeti devam etmektedir” dedi.

ALACAKLILAR KESİN MÜHLET İSTEDİ

Duruşmada söz alan bir kısım alacaklı şirketlerin avukatları kesin mehil verilmesi talebini reddederken, İro Turizm ve Mapar Otomotiv'in avukatları ise kesin mühlet verilmesini istedi.

MAHKEME İFLASINA KARAR VERDİ

Mahkeme, davacı şirket Ulusoy Ulaşım'ın kesin mühlet talebini reddederek, şirketin iflasına karar verdi.

Demokrat Haber’e destek olmak isterseniz tıklayın >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
zeynel budak
zeynel budak - 3 ay Önce

vay be demekki bazi kirli eller türkiyede sanayiden köprüye insat,tan seraya seradan ulasima her yeri alma derdinde, benim gibiler bu masala inanmaz. birileri ilerde olabilecek koltuk kayiplarinda ülkenin ücte birinin sahibi olma derdinde..hadi hayirlisi

SIRADAKİ HABER