KSC Yapı ve İnada Çelik’ten konkordato ilanı

Türkiye’nin lokomotif sektörü inşaattan bir konkordato haberleri gelmeye devam ediyor

KSC Yapı ve İnada Çelik’ten konkordato ilanı

Aralarında Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali, Milas Bodrum Havalimanı Yeni Dış Hatlar Terminali ve Bodrum’daki Metro market binasının da olduğu bir çok projeye imza atan KSC Yapı ve İnada Çelik konkordato talebinde bulundu.

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre, Karşıyaka Asliye Ticaret Mahkemesi 2018/569 esas sayılı kararında, KSC Yapı ve İnada Çelik hakkında geçici mühlet kararı verdi.

Şirket, Milas Bodrum Havaalanı projesinde ana yüklenici olarak taahhütte bulunmuş ve bu taahhüt kapsamında 100 bin metrekare kaba inşaat ve tüm çelik yapı işleri, viyadük ve geçitlerin inşasını yapmıştı.

ENDÜSTRİYEL VE SANAYİ TESİSLERİ YAPIYOR

İnşaat sektörüne 1994 yılında İnada İnşaat olarak başlayan firma 2008 yılına kadar ulusal ve uluslar arası kurumsal firmalara ait birçok sanayi ve endüstriyel tesis inşaatları ile akaryakıt istasyonları ve altyapı inşaat ve taahhüt işlerini tamamladı.

Çoğunlukla anahtar teslim endüstriyel ve sanayi tesisi taahhüt işleri yapan firma 2008 yılında İTOB Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 bin metrekarelik kendi arsası üzerine 3 bin 500 metrekare kapalı alana sahip entegre yapısal çelik üretim fabrikasını hizmete açmıştı. Şirket daha sonra unvanını İnada Çelik olarak değiştirmişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 18:56

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER