Kripto para şikayeti yüzde 8 bin arttı

Şikayetlerin başında, kripto para borsası yükseldiğinde sistemin kapanması geliyor

Kripto para şikayeti yüzde 8 bin arttı

Korona salgını döneminde küresel ticarette dijitalleşmenin hızla artması, Tesla'nın Bitcoin yatırımı yapması gibi nedenlerle kripto paralar geçen yıl hızlı bir ralli yaptı. Türkiye'de ise işlemlerde sürekli bir hal alan aksaklıklar, kripto para şikayetlerinin yüzde 8 bin artmasına neden oldu.

Türkiye, nüfusa oranla en çok kripto para kullanan ülkeler arasında yüzde 16 ile dünyada 4'üncü, Avrupa'da ilk sırada yer alıyor. Online şikayet platformu Şikayetvar, kripto para borsasını ve dijital paraları inceleyerek en çok şikayet edilen konuları bir araya getirdi. 

İKİ AYDA 7 BİN 425 ŞİKAYET
Şikayetvar verilerine göre kripto-sanal-dijital para borsasıyla ilgili 2018’de 2 bin 40, 2019’da 734, 2020’de 7 bin 425 şikayet geldi. 2021’in şubat ayıyla 2020’nin aynı dönemi karşılaştırıldığında kripto parayla ilgili şikayet artış oranı yüzde 8 bin 619’a yükseldi. Şikayetvar verilerine göre bu yatırım aracına dair geçen yıl, haftada ortalama 139 şikayet gelirken, 2021’de haftalık ortalama şikayet sayısı bin 56’ya ulaştı. 

EN ÇOK ŞİKAYET EDİLEN KONULAR

Kripto para yükselince satım yapmaya, düşünce alım yapmaya firmaların engel olması,

Transfer işlemlerinin yavaş olması, paranın hesaba geçmemesi,

Üye temsilcilerinin yatırım yapana kadar fazla ilgili davranıp zarara uğrayınca cevap vermemesi,

Hesap kapatma işleminin yapılamaması,

Sisteme giriş yapılamaması,

Hesabın firma tarafından sıfırlanması

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 19:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
tabi zarar ederler
tabi zarar ederler - 2 ay Önce

ağlıyacaksanız girmeyin kardeşim zorlamı gel kripto para al diyorlar.bir öğrenin ondan sonra para gömün başkalarından duydukarı herşeye para gömüyorlar bunun ucu bucağı yokki.

SIRADAKİ HABER