İşleme kapatılan Thodex'in 500 milyon dolarlık Dogecoin sattığı iddia edildi

Dogecoin 2021’de iş insanı Elon Musk’ın tweet’lerinin de etkisiyle yüzde 6.000’e yakın değer kazanmıştı

İşleme kapatılan Thodex'in 500 milyon dolarlık Dogecoin sattığı iddia edildi

Kripto para borsası Thodex’in işlemlerine ara vermesi ve kurucusu Faruk Fatih Özer”in Çarşamba günü uçakla Arnavutluk’un başkenti Tiran’a kaçtığının belirlenmei sonrasında gündeme yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Twitter’da Cedric Gerard adlı bir kullanıcı, Thodoex’in geçtiğimiz günlerde piyasa fiyatının yüzde 30 altına Dogecoin sattığını ve kripto paralarını almak isteyenlere izin vermediğini belirtti. Gerard, Thodex’in 24 saat içinde yaklaşık 500 milyon dolarlık Dogecoin sattığını yazdı ve düşük işlem fiyatını gösteren ekran görüntüsü paylaştı.

Dogecoin (sembolü Ɖ ve D, kısaltma: DOGE) anlık, eğlenceli ve geleneksel bankacılık ücretlerinden muaf bir ödeme sistemi kurmaya karar veren yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından icat edilmiş, Litecoin tabanlı bir kripto para.

Dogecoin, logosunda ve isminde popüler bir internet meme’i olan ve Doge olarak anılan bir Shiba Inu cinsi köpeği taşıyor.

Kaynak: T24 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 19:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
fıkra gibi ülkeyiz
fıkra gibi ülkeyiz - 2 hafta Önce

bizdeki medya o kadar yargısız infaz ediyor ve hangi ortak dil kullanıyorsa en basit borsa haber sistesinden çoğu medya onu geç hukuk sitesi bile olay netleşmeden dolandırdı diyor hemde rakam söylüyor 2milyar dolar şailar koparıyor abi bu para ne yapar tosuncuğada yazmışlar 1.5 milyar dolar diye abi o enson mahkeme kayıtlarında o tosuncuk bile ilk açıklamada 600 milyon toplamış dediler 400 milyonu geri yatırmış dediler ikinciside 1.1 milyar tl yatırılmış dediler 600 milyonu geri ödenmiş dediler.yani fark 500 milyon falan yani abartında bu kadar abartmayın.hani fıkralarda hırsız bankayı soyuyor sonra haberlerde faraza 1 milyon çalmışsa 100 milyon çalınmış haberlere düşüyor Allah Allah bir yanlışlık var diyor hırsızlar sonra anlaşılıyor 99 milyonuda banka müdürü fırsat bu fırsat diye iç etmiş.

SIRADAKİ HABER