IMF'den derin resesyon uyarısı

IMF, koronavirüs salgınının etkisiyle küresel ekonominin derin bir resesyonla karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu.

IMF'den derin resesyon uyarısı

IMF, 2020 yılına ait Yıllık Raporu'nu, 'Benzeri Olmayan Bir Yıl' başlığıyla yayımladı. 

Ekonomik görünüme ilişkin belirsizliğin olduğu vurgulanan raporda, ekonomik durgunluk, işsizlik, iklim değişikliği, teknoloji ve otomasyon, dijital para birimlerinin yükselişi, artan eşitsizlik ve borçla dünyanın her yerinden insanın hayatında derin değişikliklerin yaşandığı aktarıldı.

20 TRİLYON DOLARLIK MALİ EYLEM

Raporda, hükümetlerin salgının etkilerine karşı ekonomiyi desteklemek için 'cesur' adımlar attığı hatırlatılarak, yaklaşık 12 trilyon dolarlık mali ve 7,5 trilyon dolarlık parasal eylemin hayata geçirildiği ifade edildi.

Raporda, küresel ekonominin yeni tip korona virüsü (Covid-19) salgınının etkisiyle derin bir resesyonla karşı karşıya olduğu da vurgulandı.

Raporda, IMF'nin 2020 mali yılında 49 düşük gelirli ülkeye 16,1 milyar dolarlık imtiyazlı finansman dahil 83 ülkeye 165 milyar dolarlık borç verdiği de belirtildi.

Raporda, 129 ülkenin de ekonomik gözetiminin tamamlandığı da aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 16:56

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu Durum Kötü Değil
Bu Durum Kötü Değil - 1 hafta Önce

sınırlı arzı olan dijital paralar candır diğerleri şuan normal basılan banknotlardan farkı yoktur.neden parayı kullanırken kira ödemiyorsunuz.normal paralarda ödüyorsunuz.çünkü normal paralar faizle basılıyor faiz deliği var.bitcoin litcoin gibi sınırlı basılan kripto paralar aynı gümüş altın gibi sıfır faizli olduğu için özgürlük demektir birilerinin garanti kaybedip birilerinin garanti kazandığı sistem çöküyor onlara göre durum kötü diğer parası olmayan dünya halkları için bu durum gayet iyi bir durum.geçiş sancılı olur ama özgürlük bedel ister.

SIRADAKİ HABER