HGS'yi yapan firma konkordato ilan etti

Hızlı Geçiş Sistemi'ni (HGS) yapan Vendeka Bilgi Teknolojileri Tic A.Ş konkordato ilan etti

HGS'yi yapan firma konkordato ilan etti

Köprü ve otoyol gişelerinde otomatik ücret tahsil eden Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile akıllı kart, yolcu bilgilendirme ve ulaşım yönetim sistemini (AKYOLBİL) geliştiren Vendeka Bilgi Teknolojileri Tic A.Ş konkordato ilan etti.

Derin Gökçe'nin Sözcü'de yer alan haberine göre, Ankara 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne başvuran Vendeka’ya, önce 3 ay verildi, daha sonra bu süre 2 ay daha uzatıldı. Şirkete Beyhan Öztürk ve Ayşe Özge Çınar Seçkin'i geçici komiser heyeti olarak atadı.

94 AYRI LOKASYON, 387 GİŞE

Vendeka Grup'un amiral gemisi olan Vendeka Bilgi Teknolojileri,ana yüklenici olarak Türkiye'nin ve Avrupa'nın ilk pasif RFID elektronik ücret toplama projesi olan Hızlı Geçiş Sistemi'ni yaptı.

Kartlı geçiş sisteminin yerini alan HGS, 2 bin kilometre otoyol ağını kapsarken, 94 ayrı lokasyon olmak üzere 387 gişede faaliyet gösteriyor. 11 milyon kişi hali hazırda HGS'yi kullanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Vendeka isimli şirketin sahipleri İsmail ve Mustafa Meral kardeşler hakkında 'FETÖ' üyesi oldukları iddiasıyla dava açıldı ve iddianame hazırlanmıştı.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 20:03

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER