Hazine'ye ait taşınmazlar satılıyor

Erdoğan'ın açıkladığı '100 günlük eylem planı' kapsamında Hazine'ye ait taşınmazlar da satılacaklar arasında yer aldı

Hazine'ye ait taşınmazlar satılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ‘100 Günlük Eylem Planı’nda kamu taşınmazlarının kiralanmasına veya satışına izin veren düzenlemeler de yer aldı.

Dünya Gazetesi’nden Mehmet Kaya‘nın haberine göre, aralarında tatil köyü, lojman, sosyal tesis, bina gibi taşınmazların da bulunduğu 20 ilde, Hazine’ye ait tahsisli taşınmazların satış ya da kiralanması için çalışma başlatıldı.

Bu taşınmazların tahsisi kaldırılarak Hazine’ye devri yapıldıktan sonra satışı yapılacak. Ayrıca, Hazine’ye ait arsa ve araziler hızla belirlenerek, turizm ya da sanayi alanı, ticari alan vb. olarak değerlendirmek üzere uygulayıcı kuruluşlara satışlar başlayacak.

SATILACAKLAR ARASINDA LOJMAN VE TESİSLER DE VAR

Habere göre, belirlenecek atıl taşınmazlar arasında çeşitli kamu kuruluşları tarafından daha önce inşaat için tahsis edilen ancak herhangi bir inşaat yapılmayan şehir merkezlerindeki kuruluşlar, lojmanlar ve dinlenme tesislerinin olduğu belirtildi.

Bu kapsamda hızlandırılacak işlemler arasında ‘millet bahçesi’ne dönüştürülecek stadyumlar ile boşaltılan ve boşaltılacak çeşitli askeri birliklerin şehir merkezlerindeki arsaları olması bekleniyor. Sağlık Bakanlığı tarafından şehir hastanelerine taşınılması sonrası boşalacak tesisler de kapsama alınabilecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER