'Bitcoin para değil, yüksek riskli bir yatırım'

Bitcoin ile ilgili bir çıkış da Meksika Merkez Bankası Başkanı Alejandro Diaz de Leon'dan geldi

'Bitcoin para değil, yüksek riskli bir yatırım'

Meksika Merkez Bankası Başkanı Alejandro Diaz de Leon, “Bitcoin para değil, yüksek riskli bir yatırım.” dedi.

Meksika Merkez Bankası Başkanı Alejandro Diaz de Leon, Bitcoin’i bir para birimi ya da bir değişim aracı olarak görmediğini söyledi.
Bitcoin’in değer gösterme kabiliyetinin zayıf olduğunu belirten Leon, yüksek riskli bir yatırım olduğunu söyledi. Yönetici, “Bitcoin ile mal alan biri karşılığında para ödemekten çok barter yapmış oluyor.” dedi.

Diaz de Leon, Bitcoin’i bir para biriminden çok değerli metallere benzettiğini de aktardı. “İnsanlar alım güçlerini kaybetmek istemezler. Günden güne yüzde 10 değişiklik gösteren bir alım gücü istenmez. Alım gücü konusunda volatilite istenen bir durum değil” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2021, 22:40

YORUM EKLE
YORUMLAR
yanlış düşünüyorsun
yanlış düşünüyorsun - 1 hafta Önce

bence on numara para dolardan daha iyi dolarda bir havuz var dünya o havuzu değerleyerek doldurken fed yani doların sahipleri dolar havuzunu birden genişletiyorlar hadi doldurmaya devam edin tam dolacak bir daha genişletiyorlar artık o para kime gidiyor bir kaç imtiyazlıya ama bitcoin öylemi bitcoinde sabit bir havuz var içine dolduruyorsun beğenmedin geri çekiyorsun tekrar dolduruyorsun yani kafasına göre değer havuzunu genişleten biri yok.o artık para sendede kalabiliyor artık kimin şansına hep kazanan aynı kişiler olmuyor adil para yani.

SIRADAKİ HABER