Bakan Varank'tan Prof. Özgür Demirtaş'a: Soda bile etmiyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Bakanı Mustafa Varank, Erdoğan'ın müjde açıklamasıyla ilgili yorum yapan Profesör Özgür Demirtaş'a tepki gösterdi

Bakan Varank'tan Prof. Özgür Demirtaş'a: Soda bile etmiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıklayacağı ‘müjde’ ile ilgili tweet atan Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Profesör Özgür Demirtaş, ‘Karadeniz’deki rezervler’ yönünde paylaşım yaptı. Demirtaş, kişisel Twitter hesabından, ”Dünyanın en büyük enerji rezervlerine sahip olan Venezuela’da, bir bidon petrol, bir tane Damak çikolata bile etmiyor” dedi.

‘Rezerv’ paylaşımına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Bakanı Mustafa Varank’tan ise tepki geldi. Varank, Demirtaş’ın paylaşımını alıntılayarak, “Bu hesaba göre bir ‘finans profesörü’ bir Beypazarı soda bile etmiyor” diye yanıt verdi.

Erdoğan, yerli güneş paneli fabrikası açılışında yaptığı konuşmada bugün açıklayacağı ‘müjde’ ile ilgili “Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına inanıyorum” açıklamasında bulunmuştu. Bloomberg ve Reuters, Türkiye’nin Karadeniz’de doğal gaz kaynağı bulduğunu öne sürmüştü.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 10:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vay Be
Vay Be - 9 ay Önce

algı operasyonu çekiyorlar sanki vanayı açtılar dağıtıma başlandı doğalgaza indirim geldi.akıllı olan altın alır düşükken narkozmu desek hipnoz mu desek o vaziyete soktular halkı yine bir kaç güne gerçeklerle uyanırlar.

SIRADAKİ HABER